Tapflo
BROSZURY

Wymienniki rurowe

Wymienniki rurowe zaprojektowane przez SPX Flow oferują opatentowaną technologię regeneracji ciepła produkt-produkt. Oferują one najwyższe standardy higieniczności oraz polepszoną sprawność wymiany ciepła w porównaniu ze standardowym wymiennikiem rurowym. Przekłada się to na redukcję konsumpcji energii, wielkości wymiennika oraz kosztów inwestycyjnych.

Zalety:

  • Lepsza sprawność cieplna
  • Większe bezpieczeństwo żywności
  • Mniejsze koszty inwestycyjne
  • Kompaktowa budowa
  • Łatwość obsługi i serwisowania

Mniejsza konsumpcja energii

Konstrukcja nowego wymiennika nie wymaga stosowania dodatkowej pętli grzania/chłodzenia. Pozwala to na redukcję związanych z tym strat ciepła oraz energii związanej z pracą pompy. Wymiennik został zaprojektowany w celu uzyskania lepszej charakterystyki przepływowej po stronie wtórnej w porównaniu z tradycyjnym wymiennikiem rurowym. Dzięki temu zwiększono efektywność wymiany ciepła oraz zmniejszono konsumpcję energii wymaganej dla danego procesu.

Udowodniona umywalność

Rury w wymienniku SPX Flow P2P po stronie wtórne posiadają gładką powierzchnię. Zapewnia to pełną umywalność zarówno po stronie pierwotnej jak i wtórnej. 

Wymiennik został wykonany według wytycznych EHEDG. Jest zbudowany w sposób umożliwiający pełne opróżnienie po procesie mycia, bez martwych stref, w których mógłby zalegać produkt.