Tapflo
BROSZURY

Pompy śrubowe CF

 

Dane techniczne

Wydajność pompy: od 0,01 do 6,8 m3/h
Maks. ciśnienie robocze: 4 bary
Maks. temperatura: 80 °C
Maks. rozmiar cząstek stałych: 8 mm

WERSJE KONSTRUKCYJNE

Wersja przemysłowa Wersja spożywcza
MF CF
Wykonana z żeliwa, przeznaczona do lepkich, ściernych lub zawierających cząstki stałe mediów. Wykonana ze stali nierdzewnej, przeznaczona do kontaktu z produktami spożywczymi (zgodność z Regulacją KE 1935/2004).

TYPOWE APLIKACJE

Przykład zastosowania

Oczyszczalnie ścieków

Oczyszczanie ścieków komunalnych i przemysłowych, dozowanie flokulantów/stężonych polimerów, dozowanie chemikaliów.

Górnictwo i produkcja minerałów

Dozowanie flokulantów, dozowanie środków chemicznych, dozowanie mediów wybuchowych.

Przemysł celulozowo-papierniczy

Przygotowanie masy celulozowej, kleju i pigmentów, dozowanie chemikaliów, transfer w oczyszczalniach ścieków, transfer skrobi.

Energie odnawialne

Dozowanie chemikaliów i polimerów.

Przemysł chemiczny

Pompowanie przy produkcji polimerów, dozowanie kwasów, obróbka odczynników / dodatków, transfer mediów fitosanitarnych, produkcja piany, dozowanie kleju.

Inżynieria mechaniczna

Obróbka farb/lakierów/kataforeza, transfer polimerów, dozowanie chemikaliów, transfer chłodziwa silnikowego lub oleju.

 

Pompy serii EcoMoineau™ CF to jednej z najbardziej kompaktowych pomp śrubowych dostępnych obecnie na rynku. Pompa śrubowa CF z pływającym statorem może obsługiwać szeroki zakres cieczy o różnej lepkości i zawartości ciał stałych. Zapewnia dobre ssanie i toleruje pracę na sucho. Oferuje niski koszt cyklu życia dzięki prostej konstrukcji, ekonomicznej konserwacji i zmniejszonemu ciężarowi. Pompę można szybko zdemontować w celu czyszczenia poza miejscem pracy (COP) w zastosowaniach spożywczych.

Dzięki wysokiej wydajności ssania, pompa śrubowa EcoMoineau™ CF z pływającym statorem jest idealna do przenoszenia szerokiej gamy lepkich i nielepkich płynów spożywczych. Elastyczność pływającego statora pozwoli na mimośrodowy obrót rotora, ponieważ jest on bezpośrednio połączony z napędem (brak korbowodu). Dzięki temu korpus pompy jest krótszy, a pompa tej serii jest idealna do małych przestrzeni.

Pompa z serii CF może zostać wyposażona w falownik, dzięki czemu może być zastosowana jako pompa dozująca. Taka konfiguracja to ekonomiczny odpowiednik tradycyjnych jednostek dozujących dla lepkich, zanieczyszczonych lub ściernych produktów. Pompy z serii EcoMoineau™ CF mogą być wykonane zgodnie z normami ATEX w celu użycia w strefach zagrożonych wybuchem.

FUNKCJE I ZALETY

  • Oszczędność miejsca - uproszczona linia wału, wykonana ze stali nierdzewnej 316L, bez przegubu lub korbowodu. Kompaktowe sprzęgło elastomerowe: z czarnego nitrylu (NBR) z certyfikatem FDA i 1935/2004 do kontaktu z żywnością.
  • Wszechstronność - pływający stator z czarnego nitrylu (NBR) bardziej odporny na pracę na sucho. Prosta i wytrzymała konstrukcja ze stali nierdzewnej. Możliwość użycia jako pompa dozująca, bez pulsacji. Idealna do delikatnych cieczy.
  • Kilka rodzajów przyłączy dostępnych w standardzie - SMS, DIN, MACON, CLAMP, IDF, RJT, ISO, ANSI.
  • Niskie koszty utrzymania - prosta konstrukcja, ekonomiczna konserwacja, zmniejszony ciężar.
  • Szybka i uproszczona konserwacja - krótszy korpus, mniejszy ciężar, brak pręta łączącego.
  • Możliwość pracy na sucho - w celu zapewnienia całkowitej ochrony pompę można wyposażyć w zabezpieczenie przed pracą na sucho.
  • Przeznaczona do kontaktu z produktami spożywczymi - konstrukcja zgodna z Regulacją WE 1935/2004, wykonanie z materiałów z certyfikatem FDA.
  • Wykonanie przeznaczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem - zgodne z dyrektywą ATEX, kategoria II 2G.