Tapflo
BROSZURY

Johnson Pump - SPX Flow

SPX FLOW rozwija, produkuje i sprzedaje pompy oraz urządzenia do użytku przemysłowego, okrętowego, morskiego i motoryzacyjnego pod marką Johnson Pump (dawniej Stork Pompen). Szeroka gama produktów i wieloletnie doświadczenie w branży sprawia, że SPX FLOW Johnson Pump jest jednym z najbardziej niezawodnych producentów pomp na świecie.

O wyjątkowości tej marki niech najlepiej świadczy fakt, że jest ona obecna na rynku od 1968 roku, czyli od ponad 5 dekad!

Sukces SPX Flow Johnson Pump tkwi w wyznawanej od wielu lat strategii firmy. Przedsiębiorstwo obsługując dużą liczbę sektorów przemysłowych, a także światowy rynek ogrodniczy, stoczniowy czy motoryzacyjny zawsze na pierwszym miejscu stawiało i nadal stawia dobro swoich klientów, a także ich potrzeby. Z tego względu ogromne znaczenie dla ciągłego rozwoju firmy ma ścisła współpraca z globalną siecią odbiorców produktów i usług. Dzięki interakcji zwrotnej od klientów SPX FLOW Johnson Pump może tworzyć i wprowadzać ukierunkowane rozwiązania dokładnie odpowiadające współczesnym wymaganiom, dzięki interakcji zwrotnej od klientów. Jednym z rozwiązań jest nowoczesne, modułowe podejście do projektowania urządzeń, które objawia się większą wymiennością komponentów, uproszczając tym samym aspekty logistyczne m.in. pod względem konieczności przechowywania mniejszej ilości części. Umożliwia produkcję większej ilości pomp przy jednoczesnym mniejszym zużyciu zasobów.

SPX FLOW Johnson Pump wierzy, że kupno pompy to nie tylko jednorazowa transakcja, ale również wsparcie po sprzedaży, zapewniające ciągłość pracy pompy na optymalnym poziomie przez długi czas. Obsługa i konserwacja są zatem równie ważne, jak zapewnienie klientom odpowiednich rozwiązań dla każdej unikalnej aplikacji.

Dział badań i rozwoju SPX FLOW Johnson Pump zajmuje się eksperymentowaniem z nowymi surowcami i zasadami pompowania oraz opracowywaniem nowych produktów. Wysiłki prac badawczo-rozwojowych są następnie wdrażane podczas produkcji.

Portfolio firmy obejmuje szeroki zakres urządzeń wyporowych oraz odśrodkowych m.in. pompy zębate z zazębieniem wewnętrznym, pompy wirowe i pompy obiegowe, a także wszystkie niezbędne akcesoria do ich prawidłowego funkcjonowania. Wszystkie wymienione urządzenia charakteryzują się wysoką wydajnością oraz niezawodnością nawet podczas pracy w najtrudniejszych warunkach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii inżynierowie SPX Flow Johnson Pump są w stanie zaprojektować urządzenia emitujące niski poziom hałasu oraz opracowywać powłoki chroniące komponenty przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń. Pompy wyprodukowane przez przedsiębiorstwo znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Najczęściej wykorzystywane są one na pokładach statków i okrętów (m.in. wysokociśnieniowe zestawy do mycia pokładów) czy też w domach mobilnych i samochodach kempingowych. Technologia SPX Flow Johnson powstaje po to, by zarówno wspierać Klientów w codziennych działaniach, jak i zapewniać im komfort oraz bezpieczeństwo.

 
Combiblockrys

CombiBlock

Modułowa budowa oraz różnorodność konfiguracji pompy wirowej CombiBlock umożliwia wszechstronne zastosowanie systemu do pompowania medium o własnościach zbliżonych do wody w wielu gałęziach przemysłu.

CCrys

CombiChem

Wirowe pompy przemysłowe CombiChem wykorzystywane są w przemyśle chemicznym do mediów o niskiej lepkości – czystych bądź lekko zanieczyszczonych. Niezawodność konstrukcji zapewnia całkowita zgodność z ISO 5199.

CNrys

CombiNorm

Odśrodkowa pompa CombiNorm to uniwersalny model dający różnorodne opcje uszczelnienia wału. Przeznaczona jest do aplikacji zbliżonych do wody. Jej konstrukcja jest zgodna z normą EN 733 (DIN 24255).

CombiPrimerys

CombiPrime

Umożliwia pompowanie medium będącego mieszanką cieczy i powietrza, a także samego powietrza w trakcie zasysania. Pompa próżniowa CombiPrime może zostać wyposażona zarówno w uszczelnienia wargowe jak i mechaniczne.

 
CombiFlexrys

CombiFlex

Może być zamontowana na podłożu, fundamencie, jak i ścianie działowej w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Kompaktowa pompa CombiFlex stosowana jest przy przenoszeniu cieczy czystych lub o niewielkim zanieczyszczeniu.

CombiSumprys

CombiSump

Pionowa pompa z długim wałem z serii CombiSump spełnia normy API 610, ISO 2858 (EN 22858/DIN 24256) oraz EN 733 (DIN 24255) i charakteryzuje się szeroką gamą dostępnych wykonań – wersje żeliwne czy też ze stali nierdzewnej.

CombiProrys

CombiPro

Dzięki konstrukcji opartej o standardy American Petroleum Institue (API 610 oraz API 682) pompa CombiPro znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle petrochemicznym oraz rafineryjnym. Montowana jest na spawanej ramie, co zapewnia wydłużone życie łożysk i uszczelnienia.

CombiMagrys

CombiMag - CombiMagBlock

Znajdują zastosowanie przy pompowaniu medium toksycznego i agresywnego. Hermetyczne pompy CombiMag i CombiMagBlock gwarantują całkowitą szczelność dzięki zastosowaniu osłony izolacyjnej oddzielającej niebezpieczne ciecze od środowiska zewnętrznego.

 
CombiLinerys

CombiLine - CombiLineBlock

Monoblokowe pompy CombiLine oraz CombiLineBlock odznacza kompaktowa i montaż w linii rurociągu (in-line) budowa i łatwość montażu pionowego na prostych odcinkach orurowania. Sprawdzą się przy pompowaniu czystego bądź lekko zanieczyszczonego medium.

CombiThermrys

CombiTherm

Przeznaczona jest do tłoczenia gorącej wody oraz oleju grzewczego. Pompa CombiTherm chroni uszczelnienia oraz łożyska przed działaniem wysokiej temperatury medium, zapewniając ich prawidłową pracę mimo tłoczenia mediów o temperaturze do 350*C.

 
TLP

TLP

TL

TL

TW pict

TW