Tapflo
BROSZURY

APV - SPX FLOW

Marka APV jest częścią koncernu SPX FLOW który jest wiodącym, światowym dostawcą wysoce specjalistycznych komponentów przepływowych, urządzeń procesowych, systemów „szytych na miarę" oraz części zamiennych. Firma obsługuje rynek spożywczy, energetyczny i przemysłowy.

Urządzenia wytwarzane przez SPX odnaleźć można również w przemyśle mleczarskim, piwowarskim, a także w chemicznym, przetwórstwie farmaceutycznym i przemyśle ciężkim.

Ugruntowana na rynku, istniejąca od 100 lat marka APV, już od ponad dekady stanowi integralną część koncernu SPX FLOW. Koncern jest bardzo zaangażowany w dostarczanie zaawansowanych i zrównoważonych rozwiązań, których zadaniem jest zaspokojenie oczekiwań klientów w zakresie prezentowanej wartości. W tym celu prowadzi ukierunkowane działania w celu rozwoju produkowanych przez firmę urządzeń, skupiające się m.in. na:

  • zapobieganiu i powstawaniu odpadów, co przekłada się na ochronę środowiska naturalnego oraz redukcję kosztów;
  • ponowne wykorzystanie zasobów;
  • podwyższaniu wartości surowca używanego do wytwarzania produktów;
  • redukcji wody oraz energii, co przekłada się również na obniżenie kosztów, a także jest wyrazem troski o środowisko naturalne;
  • bezpieczeństwu oraz ochronie produktów.

Firma SPX FLOW każdego dnia udowadnia, że kompleksowo podchodzi do znajdujących się w swojej ofercie urządzeń przetwórczych. Koncern w dalszym ciągu skupia się na prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych, by nadal dostarczać wszystkim klientom oraz partnerom przełomowe technologie. Wyrazem dążenia do nieustannego rozwoju jest ilość opatentowanych funkcji mających zastosowanie w dostarczanych przez SPX.

APV projektuje, produkuje i sprzedaje rozwiązania techniczne służące do przetwarzania, mieszania, mierzenia i transportu płynów. SPX FLOW opiera swoje rozwiązania APV na szerokiej gamie zaworów higienicznych, płytowych wymienników ciepła, pomp, homogenizatorów i systemów procesowych zaprojektowanych do stosowania w produkcji mleka, żywności, napojów, produktów farmaceutycznych oraz środków higieny osobistej.

Koncern SPX dokłada wszelkich starań, by wyżej wymienione rozwiązania APV były zgodne z wszystkimi z najwyższymi międzynarodowymi standardami dla produkowanych urządzeń. Zapewnieniem tego stanu rzeczy jest połączenie doskonałości inżynieryjnej połączonej z rygorystyczną kontrolą jakości. W celu zagwarantowania bezpieczeństwa żywności, wysokiej jakości oraz kompleksowych rozwiązań dla wielu gałęzi przemysłu wszystkie produkty SPX są projektowane z myślą o możliwości łatwego czyszczenia, minimalizując tym samym wykorzystanie zasobów, takich jak energia elektryczna czy też woda. Wybierając urządzenia SPX, wybierasz najwyższą jakość oraz wiarygodnego i sprawdzonego partnera pod każdym względem.

homogenizatory

Homogenizatory

Rannie i Gaulin to rozwiązania SPX FLOW w dziedzinie homogenizacji, poparte ponad stuletnim doświadczeniem marki APV. Nieustanny proces doskonalenia homogenizatorów zapewnia rozwiązania dopasowane do konkretnych potrzeb klientów pod względem sprawności, optymalizacji zużycia energii oraz wody. Urządzenia są łatwe w obsłudze i serwisowaniu. Szeroko stosowane w przemyśle mleczarskim, kosmetycznym, spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym oraz biotechnologicznym.

Wymiennik APV

Wymienniki Ciepła

Wymienniki ciepła SPX FLOW marki APV znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu w tym spożywczym, chemicznym, energetycznym. W naszej ofercie znaleźć można wymienniki: płytowe przemysłowe, płytowe higieniczne, rurowe, hybrydowe i lutowane. Szeroka gama produktów pozwala na obsługę niemal wszystkich aplikacji związanych z przepływem ciepła.

APV higieniczne

Pompy Higieniczne

Pompy higieniczne APV spełniają najwyższe standardy higieniczności, dlatego wykorzystywane są przy produkcji napojów, piwa, serów, masła, kosmetyków a także leków. Wykorzystuje się je również w procesach UHT. Pompy te cechują się wysoką sprawnością, niskim zużyciem energii i poziomem hałasu. Posiadają certyfikaty EHEDG, 3A oraz FDA.

zawory

Zawory Higieniczne

W naszej ofercie znajduje się niemal 20 innowacyjnych typów zaworów. Rozwój marki APV w tym zakresie trwał dekady i odbywał się na światową skalę. Dziś do Państwa dyspozycji oddane są zawory do zastosowania na każdym etapie procesu produkcyjnego w tym: klapowe, grzybkowe, kulowe, mixproof, regulacyjne, stałego ciśnienia, aseptyczne, bezpieczeństwa, przelewowe, zwrotne oraz próżniowe. Do wszystkich zaworów dostępne są elektroniczne moduły sterujące. Zawory APV często spotyka się w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, napojów, chemicznym i farmaceutycznym.