Tapflo
BROSZURY

AODD – pompy idealnie dopasowane dla przemysłu opakowaniowego

Seria metalowa pomp membranowych Tapflo zasilanych powietrzem:

Cechą wspólną pomp tej serii jest kompaktowa i prosta konstrukcja. Liczba części zredukowana jest do niezbędnego minimum. Pompy aluminiowe znajdują zastosowanie w takich dziedzinach jak:

  • przemysł celulozowy i papierniczy (kleje, krzemiany sodu, barwniki i tlenek tytanu, pobieranie próbek)
  • przemysł farbiarski (farby wodne i rozpuszczalnikowe, tusze, lakiery, kleje, spoiwa i rozpuszczalniki)
  • oczyszczanie ścieków

Tapflo AODD application

Membrany o podwyższonej żywotności:

Membrany Tapflo to konstrukcje kompozytowe, idealne do pracy w ciężkich warunkach, zapewniające zupełnie jednorodną powierzchnię będącą w kontakcie z medium. Pozwala to na uniknięcie przecieków przez membranę i utrzymanie jej w czystości. Membrany dostępne są w różnych materiałach, takich jak EPDM, NBR, FKM, PTFE, PTFE TFM™ 1705b, aby spełnić każde wymagania. Nasze membrany mogą osiągnąć ponad 80.000.000 cykli.

Tapflo AODD application

Membrany z PTFE:

Warstwa PTFE lub PTFE TFM™ 1705b membrany tworzy zamkniętą powierzchnię dla cieczy. Zintegrowany rdzeń nośny z lekkiego metalu oraz wzmocnienie z tkaniny spełniają wysokie wymagania wytrzymałościowe. Obydwa materiały mają gładką powierzchnię, dzięki czemu uzyskujemy doskonałą powierzchnię nieprzywierającą, idealną dla farb, tuszy, pigmentów i klejów. Membrany z PTFE TFM™ 1705b charakteryzują się wyższą wytrzymałością mechaniczną, dzięki mniejszej deformacji pod obciążeniem i lepszym właściwościom zmęczeniowym przy zginaniu. Niższa porowatość i przepuszczalność sprawia, że jest to idealny wybór dla cieczy penetrujących, takich jak rozpuszczalniki.

Tapflo AODD application

Powłoka PTFE:

Opcjonalna powłoka PTFE na pompach aluminiowych służy jako powierzchnia nieprzywierająca, idealna dla klejów i spoiw. Zapewnia również dodatkową możliwość czyszczenia, pożądaną w przypadku pompowania kilku farb, tuszy i pigmentów za pomocą jednej pompy.

Tapflo AODD application05

Prasy filtracyjne:

Pompy Tapflo do pras filtracyjnych są kompaktowymi urządzeniami, które mogą być montowane bezpośrednio na prasie filtracyjnej. Konstrukcja i funkcjonalność pozwala użytkownikowi na bezpośrednie tłoczenie zawiesin o ciśnieniu do 16 barów. Urządzenie wyposażone jest we wzmocnienie korpusu, zewnętrzny wzmacniacz ciśnienia, który może nawet podwoić ciśnienie wlotowe oraz wysokociśnieniowy zawór powietrza.

Tapflo AODD installation