Tapflo
BROSZURY

Filtr SCF

Airpel Series

SCF- Filtr samoczyszczący

Filtry samoczyszczące zostały zaprojektowane aby zapewnić efektrywana filtrację cieczy, włączając w to te o wysokiej lepkości, jak również tam gdzie występują procesy ciągłe i nie można ich przerwać na czyszczenie filtra. W przypadku tych filtrów operator nie ma kontaktu z medium procesowym. Wysokiej jakości elementy ze stali nierdzewnej pozwalaja na usunięcie elementów tak małych jak 25micronów (µm). 

Podczas pracy medium wchodzi do komory filtra przez koszyk i wychodzi po jego drugiej stronie. Zanieczyszczenia są zbierane na zewnętrznej stronie kosza filtrującego, a elementy czyszczące przesuwające się po tym elemencie usuwają zanieczyszczenia bez przerwania procesu. Zanieczyszczenia zakumulowane podczas czyszczenia zbierają się na dole filtra i są okresowo zrzucane z filtra, ten proces moze być manualny lub automatyczny. 

Filtry mogą być sterowane manualnie, autormatycznie elektrycznie lub pneumatycznie. Zakres dostępnych filtrów pozwala na dopasowanie ich do warunków procesu, nawet z bardzo zanieczyszconymi mediami. 

Główne właściwości

  • Prosty i efektywny proces czyszczenia, który minimalizuje zakłucenia płynięcia. 
  • Minimalne straty ciśnienia podczas procesu zrzutu. 
  • Dostosowany do pracy ze wszystkimi cieczami włączają te o wysokiej lepkości.
  • Pozion filtracji do 25mikronów.
  • Oddzielna głowica zabezpieczona przez klapę typu Vee która pozwala na łatwy dostęp do elementu. 
  • Maksymalne ciśnienie pracy do 35 bar przy 50°C.
  • Maksymalna termperatura pracy 260°C (W zależności od materiału uszczelek).
  • Dostępne w wykonaniu żeliwnym i ze stali nierdzewnej. 
  • Wysokiej jakości stal nierdzewna 316 na noże zbierające i perforowany element. 
  • Duży zakres automatycznych urządzeń do kontroli.

Typy filtrów SCF:

S1 HP - Zestaw filtra w różnych wykonaniach materiałowych z certyfikatem do 35barg. Przepływ jest kontynuowany niezależnie od operacji czyszczenia. 

S2 standard - Zestaw filtra z koszem ze stali nierdzewnej w opcji z żeliwną lub nierdzewną głowicą. Certyfikowany do 13.8bar. Przepływ jest kontynuowany niezależnie od operacji czyszczenia filtra. 

S3 pionowy - Zestaw fitra z koszem wykonanym ze stali nierdzewnej w opcji z żeliwną lub nierdzewną głowicą. Certyfikowany do 13.8bar. Przepływ jest kontynuowany niezależnie od operacji czyszczenia filtra. Idealny do procesów z "Batch" ze względu na ułożenie króćców. 

S4 Rotor Blade - Zestaw filtra z koszem i głowicą wykonanymi ze stali nierdzewnej. Certyfikowany do 13.8barg. Unikalna praca rotora dla cieczy o wysokich lepkościach. Przepływ jest kontynuowany niezależnie od operacji czyszczenia filtra.