Tapflo
BROSZURY

Pompy śrubowe MF

 

Dane techniczne

Wydajność pompy: maks. 6 m3/h
Maks. ciśnienie robocze: 10 barów
Maks. temperatura: 80 °C
Maks. rozmiar cząstek stałych: 8 mm

WERSJE KONSTRUKCYJNE

Wersja przemysłowa Wersja spożywcza
MF CF
Wykonana z żeliwa, przeznaczona do lepkich, ściernych lub zawierających cząstki stałe mediów. Wykonana ze stali nierdzewnej, przeznaczona do kontaktu z produktami spożywczymi (zgodność z Regulacją KE 1935/2004).

TYPOWE APLIKACJE

Przykład zastosowania

Oczyszczalnie ścieków

Oczyszczanie ścieków komunalnych i przemysłowych, dozowanie flokulantów/stężonych polimerów, dozowanie chemikaliów.

Górnictwo i produkcja minerałów

Dozowanie flokulantów, dozowanie środków chemicznych, dozowanie mediów wybuchowych.

Przemysł celulozowo-papierniczy

Przygotowanie masy celulozowej, kleju i pigmentów, dozowanie chemikaliów, transfer w oczyszczalniach ścieków, transfer skrobi.

Energie odnawialne

Dozowanie chemikaliów i polimerów.

Przemysł chemiczny

Pompowanie przy produkcji polimerów, dozowanie kwasów, obróbka odczynników / dodatków, transfer mediów fitosanitarnych, produkcja piany, dozowanie kleju.

Inżynieria mechaniczna

Obróbka farb/lakierów/kataforeza, transfer polimerów, dozowanie chemikaliów, transfer chłodziwa silnikowego lub oleju.

 

Pompy serii EcoMoineau™ MF to oparte na technologii Moineau™ pompy śrubowe z pływającym statorem, będące idealnym rozwiązaniem dla małych przestrzeni. Pompy tej serii zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikowi wszystkich zalet pomp śrubowych przy jednoczesnym zredukowaniu gabarytów, zmniejszeniu liczby elementów oraz ciężaru pompy, a przede wszystkim stworzeniu nowego, bardziej ekologicznego i prostego w konserwacji produktu.

Dzięki zastosowaniu pływającego statora bez ramy, ta mała pompa nie wymaga przegubu, który jest używany w konwencjonalnych pompach śrubowych. Elastyczność statora pozwala rotorowi obracać się mimośrodowo, ponieważ jest on bezpośrednio połączony z napędem. W rezultacie korpus pompy jest krótszy.

W wielu przypadkach pompa ślimakowa serii MF wyposażona w falownik może być użyta jako pompa dozująca. Jest to korzystny zamiennik tradycyjnych jednostek dozujących dla lepkich, zanieczyszczonych lub ściernych produktów. Jej kompaktowość i wytrzymałość sprawiają, że jest szczególnie odpowiednia do integracji z maszynami i systemami. Pompy tej serii mogą być wykonane zgodnie z normami ATEX w celu użycia w strefach zagrożonych wybuchem.

FUNKCJE I ZALETY

  • Oszczędność miejsca - kompaktowy rozmiar dzięki rotorowi podłączonemu bezpośrednio do napędu, łatwa integracja z istniejącą instalacją.
  • Szybka i uproszczona konserwacja - krótszy korpus, mniejszy ciężar, brak przegubu.
  • Wszechstronność - prosta i wytrzymała konstrukcja ze stali nierdzewnej (wersja CF) lub żeliwa (wersja MF) w zależności od pompowanej cieczy, dozowanie bez pulsacji, obsługa delikatnych i lepkich produktów.
  • Niskie koszty utrzymania - prosta konstrukcja, ekonomiczna konserwacja, zmniejszony ciężar.
  • Wykonanie przeznaczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem - zgodne z dyrektywą ATEX, kategoria II 2G.