Tapflo
BROSZURY

Pompy zębate TGL

 

Dane techniczne

Wydajność pompy: Qmaks. = 8 m3/h
Maks. prędkość obrotowa: 1400 obr/min
Maks. ciśnienie robocze: PN25
Maks. rozmiar cząstek stałych: 0,04 mm
Temperatura: maks. 250 °C
Lepkość: maks. 60 000 mPa·s
Typ rotora: zębaty, wykonany ze stali nierdzewnej
Materiał zębnika: stal
Materiał korpusu i pokrywy: żeliwo lub stal nierdzewna (dla jednego rozmiaru)
Materiał wału: stal
Uszczelnienie mechaniczne: pojedyncze uszczelnienie mechaniczne
uszczelnienie pakułowe z PTFE
uszczelnienie pakułowe z krótkim wałem i korpusem łożyska (wersja dla napędu pasowego)
uszczelnienie pakułowe z czystego grafitu
podwójna uszczelka wargowa z PTFE wzmocnionego grafitem

TYPOWE APLIKACJE

Branża Przykład zastosowania

Przemysł petrochemiczny

Asfalt czysty lub mieszanki asfaltowe, olej napędowy, ropa naftowa, olej smarowy, olej bazowy, smary.

Przemysł chemiczny i farbiarski

Krzemian sodu, kwasy, tworzywa sztuczne, zmieszane substancje chemiczne, izocyjaniany, poliole.

Przemysł celulozowo-papierniczy

Kwas, mydło, ług, czarny ług, kaolin, wapno, lateks, szlam.

Przemysł spożywczy

Czekolada, masło kakaowe, wypełniacze, cukier, tłuszcze i oleje roślinne, melasa, karma dla zwierząt.

 

Seria TopGear (TG) to połączenie solidnej konstrukcji z małymi lub dużymi luzami i unikalnym profilem zębów na zębatce czynnej. Pompy serii TG L to pompy zębate o zazębieniu wewnętrznym o kompaktowej konstrukcji, dzięki którym można je stosować w ograniczonej przestrzeni roboczej.

Montowana na kołnierzu lub wsporniku do montażu na stopie, podstawa serii TG L pasuje do silników z kołnierzem IEC. Seria ta może być instalowana zarówno w poziomie, jak i w pionie - pod warunkiem, że przyłącza nie są skierowane do dołu. Pompy te mogą mieć także odwrócony kierunek przepływu.

Seria TG L posiada także bardzo szeroki wybór uszczelnień wału - uszczelnienie pakułowe (dławnice) w 3 wersjach, pojedyncze uszczelnienie mechaniczne lub podwójne uszczelnienie wargowe z PTFE. Do pomp tej serii dostępne są także wbudowane zawory przelewowe. Pompy TG L mogą być dostarczone w kilku wersjach w zależności od warunków pompowania - dostępne są w wykonaniu ze standardowymi luzami przeznaczonym do mediów o temperaturze 140 °C oraz w wersji ze zwiększonym luzami promieniowymi i osiowymi do mediów o podwyższonej temperaturze - nawet do 250 °C. Dodatkowo oferta obejmuje modele przeznaczone do stref zagrożonych wybuchem (ATEX).

Do pomp serii TG L zalicza się również pompa RBS4. Jest ona podobna do modelu TG L018 pod względem wydajności i rozmiarów. Wszystkie części zwilżane są wykonane ze stali nierdzewnej AISI 316, a rotor jest osadzony na podwójnym łożysku kulkowym. Dzięki solidnej konstrukcji, dobrym własnościom samossącym oraz dużemu wyborowi rodzajów uszczelnień pompy TG L znajdują zastosowanie w transporcie szerokiej gamy mediów, takich jak: karmy dla zwierząt, bitumeny, chłodziwa, tłuszcze, tusze, izocyjaniany, melasy, oleje, farby, polimery, żywice, syropy czy dodatki do betonu.

FUNKCJE I ZALETY

  • Wysoka sprawność objętościowa - konstrukcja pomp serii TG L posiada niewielkie luzy promieniowe i osiowe oraz zoptymalizowany kształt rotora, co przekłada się na mniejszy poślizg.
  • 6 rozmiarów - szereg modeli o maksymalnej wydajności do 130 m3/h i ciśnieniu 25 barów, co pozwala na dopasowanie pompy do konkretnych wymagań klienta.
  • Lepsze zalewanie - przewymiarowane króćce dla lepszej wydajności, umieszczone powyżej linii środkowej pompy. Przekłada się to na niższe wymagane NPSH (wymagana nadwyżka antykawitacyjna).
  • Stworzona do mediów o niskiej lub wysokiej lepkości - niezakłócony przepływ dzięki zoptymalizowanemu profilowi zębów na zębatce czynnej.
  • Wydłużona żywotność - przemyślana konstrukcja z dużymi średnicami łożysk, rotorami wykonanymi z pełnych prętów stopowych oraz utwardzone elementy wewnętrzne. Wydłużona żywotność uszczelek zapewniona jest dzięki kanałowi upustowemu, który odprowadza płyn ze strefy uszczelnienia na stronę ssawną.
  • Krótsze czasy przestojów konserwacyjnych - pompy i silniki montowane kołnierzowo do podstaw, co zapewnia prawidłowe osiowanie pompy oraz wału napędowego. Ponadto, seria TG L posiada kompaktowe i łatwe w montażu zespoły.
  • Wykonanie przeznaczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem - zgodne z dyrektywą ATEX, kategoria II 2G.