Tapflo
BROSZURY

Pompy śrubowe

Pompy śrubowe znajdujące się w ofercie Tapflo zostały zaprojektowane w celu zapewnienia transferu bardzo lepkich i delikatnych płynów w ekstremalnych warunkach natężenia przepływu i ciśnienia. Pompy śrubowe, określane często jako pompy ślimakowe, wnękowe lub pompy typu mono, oferują bardzo niskie ścinanie i są wolne od pulsacji. Są bardzo wszechstronne, co sprawia, że szczególnie nadają się do procesów, w których wymagana jest regularność oraz dokładność.

 

Pompy Śrubowe serii MF

MF

Kompaktowa pompa śrubowa MF jest oparta na zasadzie działania pompy śrubowej Moineau™. Ta żeliwna pompa jest idealna do zastosowań wymagających niewielkiej przestrzeni. Zamiast przegubu, stosowanego w konwencjonalnych pompach śrubowych, pompa MF jest wyposażona w pływający stator, dzięki czemu jest bardzo kompaktowa. Pompy ślimakowe tej serii są przeznaczone do transferu mediów lepkich i zanieczyszczonych w branży chemicznej, papierniczej, energetycznej lub przy oczyszczaniu ścieków.

 

 Zobacz Produkt 

 

Pompy Śrubowe serii CF

CF

Dzięki wysokiej wydajności ssania, pompa śrubowa EcoMoineau™ C z pływającym statorem jest idealna do przenoszenia szerokiej gamy lepkich i nielepkich produktów spożywczych. Jej uproszczona konstrukcja i kompaktowość pozwalają na szybką oraz ekonomiczną konserwację. Pompa serii EcoMoineau™ C jest idealna dla małych przestrzeni. Pompy śrubowe z serii CF doskonale radzą sobie z lepkimi, zanieczyszczonymi i ściernymi mediami w przemyśle chemicznym, górniczym, papierniczym lub energetycznym.

 

 Zobacz Produkt 

 

Pompy Śrubowe serii MX

MX

Pompa serii EcoMoineau™ MX została specjalnie zaprojektowana, aby zapewnić łatwą i szybką konserwację dzięki systemowi konserwacji na miejscu (MIP). Pozwala to na znaczne skrócenie czasu przestojów i optymalizację wydajności operacji przemysłowych. Pompa EcoMoineau™ MX to idealny wybór dla branż poszukujących wydajnego i solidnego rozwiązania pompowego, takich jak przemysł chemiczny, inżynieria mechaniczna czy energie odnawialne.

 

 Zobacz Produkt 

 

Pompy Śrubowe serii C

C

Pompa śrubowa EcoMoineau™ C to najkrótsza na rynku pompa śrubowa ze stali nierdzewnej. Jest stworzona do pracy w przemyśle spożywczym, o czym świadczą atesty FDA oraz zgodność z europejskimi przepisami dotyczącymi żywności WE 1935/2004. Uproszczony i szybki demontaż, łatwa konserwacja, ekologiczna konstrukcja oraz prosta integracja do instalacji sprawiają, że pompy z serii C są perfekcyjnym wyborem dla przemysłu spożywczego, ale także chemicznego, górniczego, papierniczego czy inżynierii mechanicznej.

 

 Zobacz Produkt 

 

 

Pompy Śrubowe serii MSH

MSH

Pompy ślimakowe serii EcoMoineau™ MSH łączą stałą wydajność oraz opłacalność nawet w przypadku najbardziej złożonych płynów. Dzięki prostej, ale solidnej konstrukcji, pompa ta jest idealnym wyborem w przypadku konieczności transferu płynów o wysokiej lepkości lub niskiej wydajności przepływu oraz produktów z dużą zawartością suchej masy, które wymagają podawania ręcznego lub podawania za pomocą pomp grawitacyjnych. Pompy z serii MSH znajdą zastosowanie w przemyśle chemicznym, spożywczym, energetycznym lub w budownictwie.

 

 Zobacz Produkt 

 

Pompy Śrubowe serii MVA-FF

MVA-FF

Pompy ślimakowe serii EcoMoineau™ MVA-FF z koszem zasypowym sprawiają, że pompowanie najtrudniejszych mediów staje się proste, wydajne i opłacalne. Pompy te cechują się specjalnie powiększonym koszem zasypowym oraz ślimakową śrubą podającą, która umożliwia ręczne oraz grawitacyjne podawanie produktu. Ich wytrzymała konstrukcja jest odporna na zużycie, erozję i korozję, dzięki czemu pompy tej serii mają długą żywotność. Pompy ślimakowe MVA-FF przeznaczone są do pracy przy oczyszczaniu ścieków.

 

 Zobacz Produkt 

 

Pompy Śrubowe serii HyCare

Hycare

Charakteryzująca się konstrukcją korpusu opracowaną z wykorzystaniem zaawansowanej obliczeniowej dynamiki płynów, pompa HyCare jest delikatną, higieniczną pompą śrubową do zastosowań spożywczych. Pompa HyCare™ chroni jakość i teksturę pompowanych produktów dzięki technologii Moineau. Dzięki certyfikatom 3-A, FDA, EHEDG, a także zgodności z WE 1935/2004, pompa gwarantuje najwyższy stopień higieny. Pompy serii HyCare są perfekcyjnym wyborem do wielu zastosowań branży spożywczej.

 

 Zobacz Produkt 

 

Pompy Śrubowe serii EasyFeed

Easyfeed

Higieniczna pompa śrubowa HyFeed przeznaczona jest do pompowania mediów wysoce lepkich, niejednorodnych, o konsystencji pasty, wrażliwych bakteriologicznie lub z zawartością cząstek stałych. Te pompy śrubowe z wymuszonym podawaniem są dostosowane do najtrudniejszych warunków pracy w branży świeżej żywności i kosmetyków. Zostałay zaprojektowana zgodnie z surowymi wymogami EHEDG, posiadają także certyfikaty FDA i zgodność z WE 1935/2004.

 

 Zobacz Produkt 

 

 

Pompy Śrubowe serii HyFeed

Hyfeed

Higieniczna pompa śrubowa HyFeed przeznaczona jest do pompowania mediów wysoce lepkich, niejednorodnych, o konsystencji pasty, także o wysokiej lepkości, z zawartością cząstek stałych oraz wrażliwych bakteriologicznie. Te pompy śrubowe z wymuszonym podawaniem są dostosowane do najtrudniejszych warunków pracy w branży świeżej żywności i kosmetyków. Została zaprojektowana zgodnie z surowymi wymogami EHEDG, posiada także certyfikaty FDA i zgodność z WE 1935/2004.

 

 Zobacz Produkt