Tapflo
BROSZURY

Pompy zębate

Oferowane przez Tapflo pompy zębate charakteryzują się solidną budową zapewniającą wysoką wytrzymałość oraz przedłużoną żywotność. Cechuje je przemyślana konstrukcja o unikalnym profilu zębów na zębatce czynnej, zmniejszona energochłonność przy wysokiej sprawności oraz równomierny transfer medium bez pulsacji. Modułowość pozwala na wymienność części pomiędzy poszczególnymi modelami z każdej serii, a także możliwość demontażu pomp od przodu lub od tyłu. Wpływa to także na łatwość konserwacji i skrócone przestoje serwisowe. Dostępny jest także szeroki wybór wykonań materiałowych, rodzajów uszczelnień (pakułowych, mechanicznych lub wargowych) oraz dodatkowych opcji, takich jak: płaszcz grzewczy, zawory przelewowe lub czujniki temperatury.

Pompy zębate Tapflo mają zastosowanie we wszystkich dziedzinach przemysłu. Doskonale sprawdzają się podczas transportu mediów o niskiej, średniej lub wysokiej lepkości, a także mediów o wysokiej temperaturze.

Pompy zębate

TGL

Kompaktowe pompy zębate o zazębieniu wewnętrznym do zastosowań w ograniczonej przestrzeni roboczej. Stworzone do mediów o niskiej lub wysokiej lepkości, a także do mediów o wysokiej temperaturze - nawet do 250 °C. Pompy tej serii cechuje możliwość instalacji w poziomej lub pionowej oraz odwrócenia kierunku przepływu, szeroki wybór uszczelnień wału oraz dobre własności samossące. Sprawdzają się przy transferze wielu rodzajów cieczy w przemyśle spożywczym, chemicznym, petrochemicznym czy budownictwie. Dostępne także w wykonaniu do stref zagrożonych wybuchem (ATEX).

 

 Zobacz Produkty 

 

Pompy zębate TG Bloc

TG Bloc

Zębate pompy wyporowe o zazębieniu wewnętrznym przeznaczone do transferu cieczy nieściernych oraz o niskiej lepkości. Charakteryzują się kompaktową konstrukcją, dzięki której mogą być stosowane w ograniczonej przestrzeni roboczej, a także wysoką wydajnością oraz wydłużoną żywotnością. W odpowiednich warunkach, pompy serii TG Bloc mogą także posiadać funkcję samozasysania cieczy. Pompy tej serii przeznaczone są m.in. do pracy w przemyśle petrochemicznym, chemicznym lub spożywczym.

 

Zobacz Produkty 

 

Pompy zębate TG GS

TGGS

Uszczelnione mechaniczne pompy zębate o zazębieniu wewnętrznym stworzone do pompowania cieczy zarówno o niskiej, jak i wysokiej lepkości. Szeroka gama rozmiarów o różnej wydajności, wiele opcji materiałowych i akcesoriów, a także przemyślana konstrukcja o wydłużonej żywotności – to wszystko sprawia, że pompy serii TG GS są perfekcyjne do zastosowań w przemyśle spożywczym, chemicznym lub budownictwie. Pompy tej serii dostępne są także w wykonaniu do stref zagrożonych wybuchem (ATEX).

 

 Zobacz Produkty 

 

Pompy zębate

TGGP

Uszczelnione pakułowo pompy zębate o zazębieniu wewnętrznym przeznaczone do pompowania cieczy o niskiej oraz wysokiej lepkości, także w wysokiej temperaturze. Dzięki specjalnej konstrukcji cechują się prostą zasadą działania, dzięki której pompują medium równomiernie z niewielkimi pulsacjami. Posiadają wiele wykonań materiałowych i opcji dodatkowych do wyboru. Pompy tej serii znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym, chemicznym, papierniczym lub w budownictwie. Dostępne także w wykonaniu do stref zagrożonych wybuchem (ATEX).

 

 Zobacz Produkty 

 

 

Pompy zębate

TGGM

Pompy zębate o zazębieniu wewnętrznym zaprojektowane do pracy z mediami o średniej lub wysokiej lepkości oraz cieczami o wysokiej temperaturze. Są to jedne z najbardziej uniwersalnych pomp zębatych, dzięki możliwości zastosowania wielu rodzajów uszczelnień wału (pakułowe, mechaniczne, kasetowe lub wargowe) oraz mnogości wykonań materiałowych i akcesoriów. Pompy serii TopGear GM perfekcyjnie nadają się do najbardziej wymagających aplikacji w przemyśle spożywczym, chemicznym, farbiarskim, papierniczym lub w budownictwie.

 

 Zobacz Produkty 

 

Pompy zębate

TGH

Pompy zębate o zazębieniu wewnętrznym stworzone do najbardziej wymagających aplikacji. Charakteryzuje je prosta ale przemyślana konstrukcja, dzięki której transfer cieczy odbywa się równomiernie z minimalnymi pulsacjami. Pompy tej serii to także możliwość wybrania wielu rodzajów uszczelnień wału (pakułowe, mechaniczne, kasetowe lub wargowe) oraz różnych wykonań materiałowych i akcesoriów. Przeznaczone do mediów o średniej lub wysokiej lepkości i bardzo wysokiej temperaturze (do 300 °C), znajdą zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Dostępne także w wykonaniu do stref zagrożonych wybuchem (ATEX).

 

 Zobacz Produkty 

 

Pompy zębate

TGMAG

Szczelne pompy zębate o zaziębieniu wewnętrznym z napędem magnetycznym. Specjalna hermetyczna konstrukcja izolująca ciecz od środowiska gwarantuje wysokie bezpieczeństwo i czystość pracy urządzenia. Pompy tej serii są doskonałe do transferu mediów korozyjnych, toksycznych lub agresywnych w zakładach chemicznych i przetwórczych. Posiadają także szereg wykonań materiałowych i akcesoriów, które poszerzają jej uniwersalność. Dostępne w wykonaniu do stref zagrożonych wybuchem (ATEX).

 

 Zobacz Produkty 

 

Aplikacje

Przemysł petrochemiczny
Asfalt czysty lub mieszanki asfaltowe, olej napędowy, ropa naftowa, olej smarowy, olej bazowy, smary.

Przemysł chemiczny
Gliceryna, poliole i poliuretany.

Przemysł celulozowo-papierniczy
Kwas, mydło, ług, czarny ług, kaolin, wapno, lateks, szlam.

Przemysł spożywczy
Czekolada, masło kakaowe, wypełniacze, cukier, tłuszcze i oleje roślinne oraz zwierzęce, melasa, karma dla zwierząt.

Ciecze toksyczne i niebezpieczne
Fenole, rozpuszczalniki, izocyjaniany, wodorotlenki sodu, żywice epoksydowe, farby, kleje, atramenty, dodatki do paliw, roztwory żrące, roztwory cukru, oleje, bitumy, alkohole oraz inne ciecze krystalizujące lub utwardzające.