Tapflo
BROSZURY

Hydra-Cell

CDRHydra-Cell to wytrzymałe pompy przemysłowe wykorzystywane w przemyśle obróbki stali, produkcji pianek poliuretanowych, myjniach samochodowych, przemyśle energetycznym, zostały również docenione przez OEM.

Pompy wyporowe Hydra-Cell posiadają bezstopniową komorę pompowania i hydraulicznie zrównoważoną konstrukcję membrany. Urządzenia są w pełni hermetyczne a także posiadają łatwość konserwacji przy przetwarzaniu trudnych cieczy w szerokim zakresie ciśnień i przepływów.

Pompy Hydra-Cell mogą pracować na sucho, bez ryzyka uszkodzenia urządzenia. Bezproblemowo radzą sobie z płynami zawierającymi materiały ścierne i cząstki stałe (do 500 mikronów), które mogą zniszczyć inne pompy.

Pompy Hydra-Cell wykorzystują wiele membran w jednym urządzeniu co minimalizuje pulsację - w wielu zastosowaniach nie ma potrzeby stosowania dodatkowych tłumików pulsacji.

Hydra-Cell to wieloletnia historia marki

Wszystko zaczęło się w 1972 roku, gdy William Wanner, Sr. otrzymał pierwszy patent na Hydra-Cell. Rok później założono firmę Wanner Engineering. Ciągły rozwój przedsiębiorstwa sprawił, że Wanner Enginnering w 1985 roku stało się firmą międzynarodową i zaczęło oferować swoje usługi poza granice Stanów Zjednoczonych. W pierwszej kolejności zaczęto wysyłać produkty i otwierać oddziały w Wielkiej Brytanii, a następnie w Hong Kongu, Chinach czy Indiach. Ekspansja na rynki zagraniczne w niedalekiej perspektywie sprawiła, że poczyniono duże inwestycje w najnowocześniejszy sprzęt produkcyjny. Efektem tych działań były prace nad wieloma usprawnieniami technologicznymi, które sprawiły, że proponowane rozwiązania stały się praktycznie niezawodne i bezawaryjne.

Hydra-Cell to marka nastawiona na ciągły rozwój technologiczny

W 2003 roku Wanner opatentował technologię kontroli położenia membrany, którą do dzisiaj można obserwować m.in. w pompach wyporowych Hydra-Cell. Przedsiębiorstwo mimo kolejnych sukcesów nie spoczęło na laurach, czego skutkiem są kolejne patenty. W 2005 roku serie T i Q doczekały się nowych rozwiązań dla unikalnej i asynchronicznej konstrukcji pompy. Kolejne lata działalności Wanner Engineering to ciągły rozwój marki Hydra-Cell, powstawanie nowych linii produktowych takich jak: Q330 czy też ekspansja na nowe rynki m.in. w Ameryce Południowej. Ponadto nie zaprzestano opatentowania kolejnych zdobyczy technologicznych dla serii dozujących pomp MT oraz inwestycji w infrastrukturę (powstanie Technicznego Centrum Doskonałości w Wielkiej Brytanii).

Pompy Hydra-Cell to synonim niezawodności oraz doskonałości w każdym calu

Ta amerykańska marka już od 50 lat wykorzystuje swoje doświadczenie w celu dostarczenia do swoich klientów urządzeń kompletnych pod każdym względem. Stworzone wysokociśnieniowe pompy bezuszczelkowe prezentują sprawdzoną wysoką wydajność oraz niezawodność, dlatego też znajdują zastosowanie w najtrudniejszych systemach przemysłowych i zastosowaniach procesowych. Prostota, trwałość i funkcjonalność konstrukcji czynią urządzenia Hydra-Cell jednym z najlepszych możliwych produktów dostępnych na rynku.