Tapflo
BROSZURY

CDR

CDRHistoria firmy CDR sięga czasów przed II wojną światową. Na początku lat 50-tych XX wieku, Ferdinando Abordi nabył „ARI Pompe" - firmę rodzinną, której produkcja opierała się na pompach żeliwnych przeznaczonych do użytku domowego, rolniczego i przemysłowego.

W połowie lat 60 ewoluujący rynek wymagał nowego i wyrafinowanego produktu, a firma CDR przekształciła się, aby realizować specjalne zamówienia klientów. Rozpoczęto produkcję pomp ze stali nierdzewnej i specjalnych stopów. Następnie wdrożono produkcję poziomych oraz pionowych pomp wirowych, zgodnych z normami DIN 24256 dla przemysłu chemicznego.

We wczesnych latach 70-tych firma CDR postanowiła rozszerzyć swoją produkcję o pompy wykonane z tworzyw sztucznych. Pod koniec 1977 roku Maurizio Abordi, syn Ferdinanda Abordiego, objął kierownictwo firmy, wdrażając nowe produkty i rozwiązania, koncentrując się szczególnie na przemyśle chemicznym i farmaceutycznym. W 1978 roku wprowadzono do produkcji pierwsze metalowe i tworzywowe pompy z napędem magnetycznym. Był to milowy krok dla rozwoju całej firmy, który sprawił, że przedsiębiorstwo jeszcze bardziej postawiło na własny rozwój.

W 1999 roku firmie przyznano certyfikat ISO 9001.

To był dopiero początek działań CDR. W 2002 roku na rynek trafiła pierwsza pompa z wyścieleniem z tworzywa sztucznego oraz pompa ETN-L z PP i ETFE, która służyła do rozładunku cystern z cieczy toksycznych oraz silnie żrących. Dwa lata później stworzono pompy serii ETS z odlewu ze stali nierdzewnej AISI 316L, które były najlepszym przykładem prezentowania odpowiedniego stosunku ceny do jakości. W 2004 roku to rozwiązanie jeszcze bardziej udoskonalono, wprowadzając na rynek modele wykonane z wytrzymałego polimeru PFA.

Ciągły rozwój przedsiębiorstwa CDR był możliwy, dzięki systematycznemu angażowaniu sił oraz środków w doskonalenie produktów. Niezawodność projektowanych systemów wykorzystywanych w wielu zastosowaniach, a także odpowiedni stosunek prezentowanej jakości do ceny sprawiły, że firma zanotowała niezwykły wzrost.

CDR – marka ukierunkowana na zadowolenie klienta

Po wielu latach metodycznej ekspansji na rynku włoskim, CDR rozpoczął ścisłą współpracę z dystrybutorami za granicą.

Obecnie ciągły rozwój CDR jest możliwy dzięki solidnemu doświadczeniu z 50 lat, które każdego dnia pomaga sprostać wyzwaniom na stale zmieniającym się rynku. Filozofia firmy CDR jest prosta - nigdy nie spocząć na laurach. Nieustanne dążenie do doskonalenia się i wprowadzania nowych, niezawodnych rozwiązań technologicznych do swojej oferty, jednocześnie nie zapominając o doskonałej obsłudze klienta, która pozwoliła firmie CDR zdobyć lojalną oraz stale rosnącą klientelę. Kluczem do jej sukcesu jest ścisła współpraca z zagranicznymi dystrybutorami i wsłuchiwanie się w potrzeby Klientów w celu dostarczenia im produktów spełniających ich wszystkie oczekiwania.

W 2017 roku CDR ukończyła inwestycję mającą odzwierciedlać obecną politykę firmy - w przemysłowej dzielnicy Bollate, wśród ulic poświęconych słynnym włoskim malarzom, powstała nowa siedziba. Ma ona reprezentować drogę przebytą podczas ostatnich 50 lat historii i daje początek nowym pomysłom. Przestrzenie i układy budynku mają na celu usprawnienie przepływu produkcji oraz tworzą ekscytujące miejsce dla pracowników oraz odwiedzających firmę klientów. W gestii każdego pracownika CDR jest skupienie się na potrzebach i oczekiwaniach konsumenta, tak aby ten był traktowany z uwzględnieniem najwyższych standardów.

Przechwytywanie

ETS

STN

STN