Tapflo
BROSZURY
Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

CDR

CDRHistoria firmy CDR sięga czasów przed II wojną światową. Na początku lat 50-tych XX wieku, Ferdinando Abordi nabył "ARI Pompe", firmę rodzinną, której produkcja opierała się na pompach żeliwnych przeznaczonych do użytku domowego, rolniczego i przemysłowego.

W połowie lat 60 ewoluujący rynek wymagał nowego i wyrafinowanego produktu, a firma CDR przekształciła się aby realizować specjalne zamówienia klientów. Rozpoczęto produkcję pomp ze stali nierdzewnej i specjalnych stopów. Następnie wdrożono produkcję poziomych i pionowych pomp wirowych, zgodnych z normami DIN 24256 dla przemysłu chemicznego.

We wczesnych latach 70-tych CDR postanowił rozszerzyć swoją produkcję o pompy wykonane z tworzyw sztucznych. Pod koniec 1977 roku Maurizio Abordi, syn Ferdinando Abordi, objął kierownictwo firmy, wdrażając nowe produkty i rozwiązania, koncentrując się szczególnie na przemyśle chemicznym i farmaceutycznym.

W 1978 roku wprowadzono do produkcji pierwsze pompy z plastikowym i metalicznym napędem magnetycznym. Certyfikat ISO 9001 został przyznany w 1999 roku. Po wielu latach ekspansji na rynku włoskim, CDR rozpoczął ścisłą współpracę z dystrybutorami za granicą.