Tapflo
BROSZURY

Pompy wirowe higieniczne WI+

Typowe aplikacje

Branża Przykład zastosowania
Piekarnictwo i cukiernictwo Transfer tłuszczy, olejów, rozrzedzonego ciasta, środków aromatyzujących, substancji słodzących, zawiesin drożdżowych lub syropów.
Nabiał Transfer serwatki, śmietan, mleka, słodzików, możliwość stosowania w systemach odwróconej osmozy.
Przemysł farmaceutyczny Pompowanie emulsji, ekstraktów, zawiesin, syropów, barwników, alkoholi i olejków eterycznych.
Przemysł chemiczny Transfer detergentów, barwników, roztworów i płynów mydlanych, azotanu amonu, alkoholi propylowych, chlorku potasu lub octanu sodu.

Dane techniczne

Silnik elektryczny Standard IEC, 2-, 4- lub 6-biegunowy, 50/60 Hz, IP55, klasa izolacji F.
Dostępne są obudowy TEFC i obudowy zmywalne. Dostępne są również obudowy energooszczędne, chemoodporne, przeciwwybuchowe i ze stali nierdzewnej, a także jedno- lub trójfazowe, 60 lub 50 Hz.
Przyłącza Wszystkie standardowe przyłącza, kołnierze i zaciski zgodnie z normami DS, BS, DIN, SMS i ISO oraz z kołnierzami DIN. Opcjonalnie: bez przyłączy do bezpośredniego wspawania w rurociąg.
Maks. ciśnienie tłoczenia 18 barów: W+10/8, W+22/20, W+30/80, W+35/55, W+35/35, W+110/130
14 barów: W+25/210, W+30/120, W+50/8, W+55/35, W+55/60, W+60/110, W+65/350, W+70/40, W+80/80
Opcjonalnie: pierścień zaciskowy do dużych obciążeń, zwiększający maksymalne ciśnienie wylotowe do 20-25 barów (290-363 psi) w zależności od modelu.
Maks. temperatura robocza 95°C (203°F) w standardzie. Powyżej 95°C (203°F) - prosimy o kontakt.

Materiały konstrukcyjne

Elementy mokre Stal nierdzewna 316L
Pozostałe elementy Stal nierdzewna 304
Uszczelnienie wału Węgiel/SiC
Opcjonalnie: SiC/SiC
Elastomery FKM
Opcjonalnie: EPDM, PTFE

Seria pomp Wi+ to pompy higienicznie z inducerem stworzone specjalnie dla tych aplikacji, które cechuje wyższa lepkość oraz niska temperatura wrzenia. Inducer (śruba wstępna) w modelach Wi+ generuje niższe NPSHr (wymagany naddatek antykawitacyjny), co polepsza warunki zasysania aplikacji pomimo, iż cechują się one wyższą lepkością. Dzięki specjalnej konstrukcji zapotrzebowanie na NPSH jest utrzymywane na minimalnym poziomie w całym zakresie pracy. Umożliwia to pompie pompowanie produktów w zakresie wykraczającym poza możliwości innych pomp odśrodkowych. Pompy serii W+ są oparte na sprawdzonej konstrukcji hydraulicznej, która zapewnia wysoką sprawność operacyjną oraz redukuje poziom hałasu i drgań przy zachowaniu standardów higienicznych.

Pompa wyposażona jest w specjalny układ śrubowy na wlocie do pompy, tak zwany inducer. Zwiększa on ciśnienie zasysania i zmniejsza ryzyko powstawania kawitacji (wymagane NPSH spada zwykle o 50-70%). To z kolei powoduje podwyższenie jakości pracy pompy oraz zmniejsza zagrożenie zniszczenia struktury pompowanego medium. Gdy znika ryzyko kawitacji, znika również ryzyko wielu zakłóceń operacyjnych, które w przeciwnym razie mogłyby wystąpić - takich jak nadmierny hałas, straty energii, uszkodzenie pompowanego produktu lub niepotrzebne zużycie pompy. Pompa z inducerem jest alternatywą dla zmiany projektu instalacji procesowej, gdy dostępność NPSH jest niewielka.

Odśrodkowe pompy higieniczne serii Wi+ to wydajne rozwiązania, które przydadzą się w wielu firmach produkcyjnych - zarówno w przemyśle spożywczym, jak i innych gałęziach. Idealne do zadań specjalnych, pompy tej serii charakteryzują się cichą pracą, a także łatwym czyszczeniem oraz konserwacją. Znajdą zastosowanie zarówno w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym jak i przy produkcji napojów. Są idealną alternatywą dla droższych pomp krzywkowych, ze względu na możliwość pompowania płynów o wysokiej lepkości. Dodatkowo, pompy Wi+ dostępne są w opcjonalnym wykonaniu posiadającym certyfikat 3-A.

Funkcje i zalety

  • Wysoka klasa higieniczna - certyfikat EHEDG
  • Efektywne tłoczenie mieszanin - konstrukcja pompy przewiduje tłoczenie aplikacji o dużej zawartości powietrza oraz substancji pienistych, co wyróżnia ją spośród innych pomp samozasysających
  • W opcji wykonanie z certyfikatem 3A
  • Niezawodna i wytrzymała konstrukcja
  • Dostępne chropowatości powierzchni Ra ≤ 0,8 pm lub Ra ≤ 0,5 pm
  • Niski pobór mocy
  • Cicha praca przy minimalnych wibracjach
  • Zaprojektowane dla CIP i SIP
  • Bardzo łatwa i szybka konserwacja oraz wizualna inspekcja
  • Szeroki zakres dostępnych funkcji opcjonalnych