Tapflo
BROSZURY

Pompy krzywkowe

Tapflo oferuje niezawodne i wszechstronne pompy krzywkowe przeznaczone do pracy w najtrudniejszych aplikacjach obecnego przemysłu. Konstrukcja pomp krzywkowych zapewnia wysoką sprawność pracy, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej higieniczności. Prosta konserwacja oraz szeroki wybór uszczelnień i akcesoriów przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne. Urządzenia te doskonale sprawdzają się przy tłoczeniu mediów o delikatnej strukturze, niskiej lub wysokiej lepkości, a także o wysokiej temperaturze. Modele dostępne w ofercie posiadają certyfikaty sanitarne 3-A, EHEDG i są wykonane z materiałów zaaprobowanych do kontaktu z żywnością przez FDA oraz Rozporządzenie WE 1935/2004. Mogą być także przeznaczone do czyszczenia lub sterylizacji na miejscu (CIP/SIP) lub do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem (ATEX).

 
DW

DW

Krzywkowe pompy wyporowe stworzone do zastosowań o wysokim stopniu higieniczności. Dzięki rotorom krzywkowym charakteryzują się płynnym transferem medium bez pulsacji. Przemyślana konstrukcja pozwala na montaż pionowy lub poziomy oraz ułatwia konserwację, zmniejszając koszty eksploatacyjne. Szereg certyfikatów sanitarnych, takich jak 3-A, EHEDG oraz FDA sprawia, że pompa jest stworzona do najtrudniejszych aplikacji w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym lub chemicznym.

 

 Zobacz Produkt 

 

TLP

TLP

Higieniczne pompy krzywkowe charakteryzujące się energooszczędną, cichą i solidną pracą. Stworzone do najtrudniejszych aplikacji wymagających wysokiego stopnia higieniczności, co potwierdzają certyfikaty 3-A oraz FDA. Ich konstrukcja pozwala na transfer mediów o wysokiej lepkości i z zawartością dużych cząstek stałych, przy zachowaniu niskich wartości sił ścinających. Stworzone do pracy w przemyśle spożywczym, chemicznym lub farmaceutycznym. Serię TLP uzupełnia szereg akcesoriów, które dodatkowo poszerzają jej możliwości.

 

 Zobacz Produkt 

 

TL

TL

Krzywkowe pompy o nowatorskiej konstrukcji przeznaczone do zastosowań higienicznych. Charakteryzują się prostą i wytrzymałą konstrukcją, szerokim wyborem uszczelnień wału oraz rodzajów przyłączy, a także możliwością instalacji w pionie lub poziomie. Ułatwiony demontaż upraszcza obsługę oraz pozwala na dokładne umycie pompy. Doskonale sprawdzą się w przemyśle spożywczym, papierniczym, farmaceutycznym, a także w chemii precyzyjnej. Dostępne w wykonaniu do stref zagrożonych wybuchem (ATEX).

 

 Zobacz Produkt 

 

TW

TW

Aseptyczne pompy krzywkowe o najwyższym stopniu higieniczności - potwierdzonym przez certyfikaty EHEDG, 3-A, 3.1, FDA, USP VI oraz AFO. Dostępne również w wykonaniu do stref zagrożonych wybuchem (ATEX). Nowatorska konstrukcja, w której całkowicie wyeliminowano możliwość rozwoju flory bakteryjnej. Charakteryzują się wysoką wydajnością, odpornością na zużycie i pracę w wysokich temperaturach. Pompy tej serii są przeznaczone do pracy w ultra-higienicznych zastosowań w przemyśle spożywczym, papierniczym, farmaceutycznym, chemicznym oraz w medycynie i bioprocesach.

 

 Zobacz Produkt 

 

Aplikacje

Przemysł spożywczy
Kremy, masła, twarogi serowe i serwatki, jogurty, śmietana, mleko, lody, syropy, czekolada, ciasto, aromaty, lukry, nadzienia owocowe, tłuszcze i oleje, słodziki, drożdże i zaczyny drożdżowe, przecier pomidorowy lub owocowy, warzywa, jarzyny w kostkach, papki, budynie, dżemy, galaretki, majonezy, zupy i sosy, żywność dla dzieci, soki owocowe, cydr i wino, cukier i glukoza w płynie, pasta cukiernicza, konserwy owocowe, żywność dla niemowląt, mięso kiełbasiane, emulsje mięsne, mięsa mielone, produkty jajeczne, pomady, ketchup, musztarda, karmy dla zwierząt domowych.

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny
Ultrafiltracja, krew, osocze, enzymy, bufory, roztwory powlekające, obiegi fermentacyjne, alkohole, roztwory cukrów, pasty do tabletek, roztwory drażetek, syropy, ekstrakty, emulsje, zawiesiny, pasty do zębów, szampony, żele, kremy, mydła, balsamy, kosmetyki, odżywki do włosów, mleczka do twarzy, olejki eteryczne, barwniki, antybiotyki, leki na kaszel.

Przemysł chemiczny
Farby, żywice, oleje i smary, dodatki do olejów, żywice i polimery, kleje, tusze, żelatyna, powłoki do filmów fotograficznych, rozpuszczalniki, paliwa, mydła, osady.

Przemysł papierniczy
Oleje sosnowe, mydła, skrobia, ligniny, powłoki, szlamy, glina, muły, szlamy.