Tapflo
BROSZURY

Pompy krzywkowe DW

 

Dane techniczne

Wydajność pompy: Qmaks. = 1016 l/100 obrotów
Qmaks. = 365 m3/h
Maks. prędkość obrotowa: 1400 obr/min
Maks. ciśnienie robocze: PN30
Temperatura: maks. 210 °C
Typ rotora: krzywkowy tłokowy lub dwuramienny, dostępne w wersjach:
„multi-duty” (wielozadaniowy) wykonany z AISI 316L
„high-efficiency” (wysokowydajny) wykonany z AISI 316L lub NGA
„super tight” (superszczelny) wykonany z NGA
„high-temperature” (wysokotemperaturowy) wykonany z AISI 316L lub NGA
Materiał korpusu i pokrywy: stal nierdzewna 316L
Materiał uszczelnienia mechanicznego: pojedyncze SiC/SiC, ze spłukiwaniem lub bez
podwójne SiC/SiC

TYPOWE APLIKACJE

Branża Przykład zastosowania

Przemysł spożywczy

Przetwory owocowe, zupy i sosy, żywność dla dzieci, czekolada, soki owocowe, cydr i wino, drożdże, cukier i glukoza w płynie.

Nabiał

Kremy, masła, twarogi serowe i serwatki, jogurty, lody.

Przemysł farmaceutyczny

Antybiotyki, pasty do zębów, leki na kaszel, szampony.

Przemysł chemiczny

Farby, dodatki do olejów, żywice, powłoki do filmów fotograficznych.

 

Pompy serii DW to krzywkowe pompy wyporowe przeznaczone do zastosowań ultra-higienicznych. Oferta obejmuje 26 modeli o wydajności od 3 litrów na 100 obrotów do 1 016 litrów na 100 obrotów oraz ciśnieniu do 30 barów. Pompy tej serii charakteryzują się płynnym pompowaniem bez jakichkolwiek pulsacji. Zapewnia to stały przepływ w procesie, co jest wymagane na przykład w połączeniu z maszynami napełniającymi, zaworami ochronnymi i innymi urządzeniami, które mogą ulec uszkodzeniu w wyniku skoków ciśnienia.

Seria pomp krzywkowych DW dostępna jest z dwoma rodzajami rotorów krzywkowych - tłokowymi lub dwuramiennnymi. Oba rodzaje są odpowiednie zarówno dla wysokich, jak i niskich lepkości. Rotory tłokowe można łatwo wymienić na rotory typu dwuramiennego bez konieczności wymiany obudowy. Przyłącze pompy można również zmienić z poziomego na pionowe (i odwrotnie) bez konieczności modyfikacji pompy lub stosowania specjalnego zespołu obudowy przekładni. Dodatkowo, zoptymalizowana konstrukcja ułatwia konserwację pompy i zmniejsza koszty eksploatacji. Uszczelnienie mechaniczne jest łatwo dostępne z przodu pompy.

Elementy mające kontakt z produktem wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 316L, a wszystkie elastomery spełniają wymagania FDA. Wszystkie modele z serii DW posiadają certyfikat sanitarny 3-A, a także są zgodne z wymogami EHEDG. Dzięki temu spełniają wymagania nawet najtrudniejszych aplikacji. Zastosowanie rotorów o specjalnej konstrukcji umożliwia transfer takich produktów, jak twaróg i serwatka, miękkie owoce i mięso, które w przypadku konwencjonalnych pomp wymagają montażu specjalnych wirników.

FUNKCJE I ZALETY

  • Wysoka wydajność objętościowa - wewnętrzne prześwity zostały zminimalizowane, dzięki czemu pompa jest tak wydajna, że w zastosowaniach o średniej lepkości wystarczy mniejszy rozmiar pompy niż zwykle. Zmniejsza to zarówno początkowe koszty inwestycji jak i koszty eksploatacji.
  • Łagodne pompowanie - konstrukcje rotorów zapewniają maksymalną integralność pompowanego medium i minimalizują ryzyko potencjalnego uszkodzenia delikatnych produktów.
  • Praca bez pulsacji - podczas pompowania produktów o wysokiej lepkości, pompy DW pracują całkowicie bez pulsacji, co przekłada się na stały przepływ.
  • Niski poziom hałasu - unikalna konstrukcja rotorów praktycznie eliminuje hałas hydrauliczny, a zębatki walcowe minimalizują hałas przekładni.
  • Niskie wymagania NPSH - ulepszone zdolności ssące pompy DW znacznie zmniejszają wymagania NPSHr (wymagana nadwyżka antykawitacyjna). W połączeniu z brakiem pulsacji ciśnienia, czyni to pompy DW idealnymi do wielu zastosowań, takich jak ultrafiltracja.
  • Przystosowanie do CIP/SIP - konstrukcja umożliwiająca czyszczenie oraz sterylizację na miejscu. Pompy serii DW cechują się wysokim stopniem higieniczności i odpornością na gwałtowne zmiany temperatury, dlatego mogą pracować w bardzo trudnych cyklach CIP.
  • Łatwa konserwacja - łatwo dostępne uszczelnienie mechaniczne, zastosowanie identycznych O-ringów dla całego uszczelnienia, uproszczona synchronizacja rotorów.