Tapflo
BROSZURY

Pompy dozujące

Seria pomp dozujących obejmuje pompy membranowe mechaniczne, membranowe z komorą hydrauliczną, membranowe elektromagnetyczne oraz tłokowe. Pompy z poniższych serii można stosować do precyzyjnego dozowania różnego typu związków potrzebnych do przeprowadzenia reakcji chemicznych. Ich konstrukcja pozwala na pracę z wysokociśnieniowymi układami, jednocześnie umożliwiając bardzo precyzyjne dozowanie. Seria tych pomp doskonale nadaje się do łączenia w systemy wielogłowicowe, w których każda z głowic może pompować inne medium i mieć ustawioną niezależną wydajność. Pompy te sprawdzą się doskonale przy pompowaniu mediów agresywnych, toksycznych i niebezpiecznych, także z zawartością cząstek stałych oraz mediów o lepkości nawet do 15000 cP.

Pompy dozujące serii SR(A)

SR (A)

Dozujące pompy tłokowe przeznaczone do transferu czystych mediów o niskiej ścierności przy wysokim ciśnieniu. Pompy te są dostępne w wielu wykonaniach materiałowych, dzięki czemu mogą być doskonale dopasowane do danej aplikacji. Opcjonalnie dostępne z systemem płukania lub odzyskiwania wycieków. Charakteryzują się także wysoką niezawodnością oraz dużą dokładnością i powtarzalnością dozowania. Dzięki wykorzystaniu konstrukcji tłokowej są łatwe w konserwacji. Dostępne w wykonaniu przeciwwybuchowym ATEX.

 

Zobacz Produkt 

 

Pompy dozujące serii SR(D)

SR (D)

Membranowe pompy dozujące stworzone są do toksycznych cieczy z niewielką ilością stałych cząstek w aplikacjach w których nie jest potrzebne stosowanie wysokiego ciśnienia. Wyposażone w mechaniczną membranę, pompy te cechują się niezwykle wysoką wytrzymałością. Brak uszczelnień hydraulicznych zmniejsza ryzyko wycieku dozowanego medium, a membrana z PTFE/NBR jest zgodna z większością istniejących cieczy. Różne wykonania materiałowe głowic pozwalają na doskonale dopasowanie do danej aplikacji. Dostępne w wykonaniu przeciwwybuchowym ATEX.

 

Zobacz Produkt 

 

Pompy dozujące serii SR(B i BR)

SR (B i BR)

Membranowe pompy dozujące z głowicą hydrauliczną przeznaczone do mediów o niewielkiej zawartości cząstek stałych oraz mediów toksycznych, których wyciek jest całkowicie niedopuszczalny. Doskonałe do aplikacji wymagających wysokiego ciśnienia. Możliwość zastosowania wbudowanego zaworu bezpieczeństwa pozwala chronić membranę przed nadmiernym ciśnieniem. Różne wykonania materiałowe i rozmiary zapewniają szeroki zakres wydajności i zgodności z aplikacjami przy zachowaniu wysokiej precyzji dozowania. Pompy te są dostępne w wykonaniu przeciwwybuchowym ATEX.

 

Zobacz Produkt 

 

Pompy dozujące serii SR(SD)

SR (SD)

Membranowe pompy dozujące stworzone do toksycznych, żrących lub niebezpiecznych cieczy z niewielką ilością stałych cząstek w aplikacjach, w których potrzebne jest stosowanie wysokiego ciśnienia. Pompy tej serii wyposażone są w podwójną mechaniczną membranę z PTFE oraz specjalny system wykrywania jej pęknięcia. Dodatkowo pompy te nie posiadają uszczelnień hydraulicznych. Takie rozwiązanie nie pozwala na wyciek dozowanego medium lub mieszanie się oleju hydraulicznego. Pompy serii SR (SD) są dostępne w wykonaniu przeciwwybuchowym ATEX.

 

Zobacz Produkt 

 

 

Pompy dozujące serii SR(FM)

SR (FM)

Membranowe pompy dozujące skonstruowane dla niebezpiecznych cieczy z małą ilością cząstek stałych. Pompy tej serii to ekonomiczna alternatywa dla aplikacji o małej wydajności. Zastosowanie membrany oraz ręcznej regulacji skoku zapewnia precyzyjne dozowanie, a także prostą oraz tanią eksploatację. Wykonanie materiałowe korpusu z tworzywa sztucznego pozwala na stosowanie pomp tej serii w środowisku kwaśnym. Głowice mogą być dostarczane w różnych wersjach z tworzywa sztucznego lub metalu, aby w pełni nadawały się do dozowania każdej cieczy.

 

Zobacz Produkt 

 

Pompy dozujące

SDP

Elektromagnetyczne pompy dozujące stworzone do aplikacji o mniejszym wydatku. Są one dobrym uzupełnieniem szerokiej gamy pomp mechanicznych, mogą stanowić alternatywne rozwiązanie w zastosowaniach o niższych prędkościach, w których użytkownicy końcowi oczekują niezawodnych wyników oraz prostej obsługi przy zachowaniu wysokiej dokładności dozowania. To wszystko jest zagwarantowane przez zintegrowane płytki mikroprocesorowe oraz solidną konstrukcję z polipropylenowego korpusu oraz membrany z PTFE.

 

Zobacz Produkt 

 

Pompy dozujące ProCam

PROCAM

Pompy membranowe z mechanicznie uruchamianymi podwójnymi membranami zapewniają zalety i bezpieczeństwo konstrukcji membranowej w ekonomicznych cenach. Cechują się wytrzymałą oraz kompaktową konstrukcją umożliwiającą pracę w trudnych warunkach środowiskowych. Mogą tłoczyć ciecze agresywne, posiadają wyjątkową odporność chemiczną oraz bardzo wysoką precyzję dozowania. Dostępne także w wersji tłokowej do mniejszych wydatków i nieagresywnych cieczy.

 

Zobacz Produkt 

 

Pompy dozujące Novados

NOVADOS

Membranowe lub tłokowe pompy dozujące przeznaczone do precyzyjnego dozowania lub mieszania cieczy. Dzięki możliwości zastosowania systemów wielogłowicowych oraz różnorodności konfiguracji - w tym montażu poziomego lub pionowego - pompy serii Novados mogą być zastosowane w praktycznie każdej aplikacji. Charakteryzują się one bardzo wysoką precyzją dozowania, dokładną regulacją przepływu oraz pełną szczelnością. Pompy tej serii mogą być instalowane w obszarach zagrożonych wybuchem ATEX.

 

Zobacz Produkt 

 

 

Pompy dozujące

NOVAPLEX

Wydajne membranowe pompy procesowe do różnych zastosowań przeznaczone do krytycznych instalacji wysokociśnieniowych. Pompy tej serii są stworzone do transferu toksycznych lub agresywnych chemicznie cieczy oraz zawiesin o wielkości cząstek do 100 µm. Mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie standardowe pompy dozujące są niewystarczające. Ich główną zaletą jest zastosowanie podwójnej membrany z opatentowanym systemem kontroli położenia pozycji membrany.

 

Zobacz Produkt 

 

Pompy dozujące

Seria G

Pompy dozujące serii G zostały zaprojektowane do transferu, wtrysku ciśnieniowego, dozowania oraz rozpylania szerokiej gamy cieczy. Doskonale sprawdzają się w aplikacjach agresywnych chemicznie, niesmarujących lepkich, ściernych oraz transferze gorących cieczy. Pompy te posiadają w pełni szczelną konstrukcję, co zapobiega wyciekom pompowanego medium.

 

Zobacz Produkt 

 

Pompy dozujące

Seria P

Pompy dozujące serii P to membranowe pompy do precyzyjnego dozowania chemikaliów, charakteryzujące się wysoką dokładnością, precyzyjną kontrola procesu, łatwością obsługi, powtarzalnością oraz balansem hydraulicznym oraz nowoczesną konstrukcją. Ciecze, które krystalizują mogą spowodować uszkodzenie innych pomp, jednak te pompy z powodzeniem mogą być zastosowane do tego typu aplikacji.

 

Zobacz Produkt 

 

Obszary zastosowania

  • Standardowe dozowanie jednego produktu
  • Proces dozowania jednego komponentu za pomocą pompy wielogłowicowej
  • Dozowanie wielu komponentów wg określonej receptury i ich mieszanie

Aplikacje

Przemysł chemiczny
Dozowanie roztworów chemicznych, np. kwasy i zasady w różnych stężeniach.

Uzdatnianie wody
Kontrola i regulacja pH wody, dozowanie polimerów i flokulantów. Dozowanie chloru do wody pitnej.

Oczyszczanie ścieków
Dozowanie pix i pax, polimerów oraz flokulantów w oczyszczalniach ścieków komunalnych i przemysłowych.

Przemysł spożywczy
Dozowanie substancji smakowych do produktów spożywczych, dozowanie ziemi okrzemkowej w procesie filtracji piwa.

Przemysł papierniczy
Dozowanie wody utlenionej i innych substancji chemicznych w procesie produkcji papieru.