Tapflo
BROSZURY

Pompy śrubowe EASYFEED

 

Dane techniczne

Wydajność pompy: do 30 m3/h
Maks. ciśnienie robocze: 10 barów
Maks. rozmiar cząstek stałych: 32 mm
Wymiary wewnętrzne zbiornika zasypowego: 260 x 150 mm, 350 x 240 mm, 520 x 350 mm

TYPOWE APLIKACJE

Przykład zastosowania

Przemysł spożywczy

Mięso oddzielone mechanicznie, emulsje rybne, przygotowanie karmy dla zwierząt domowych, owoce i warzywa: włókna grochu, koncentrat pomidorowy, półprodukty, pulpa buraczana, melasa.

 

Rosnące zapotrzebowanie na bardziej skoncentrowane i wyrafinowane produkty często pociąga za sobą wzrost ich lepkości. Jeśli produkt jest lepki, ma konsystencję pasty, jest kleisty, tłusty, gęsty lub skoncentrowany, zapewniamy odpowiednie rozwiązanie dla każdego rodzaju aplikacji spożywczych dzięki gamie pomp śrubowych Easyfeed z wymuszonym podawaniem.

Pompa śrubowa EasyFeed przystosowana do kontaktu z produktami spożywczymi wykorzystująca technologię Moineau™ jest idealna do przenoszenia bardzo lepkich i niejednorodnych mediów, także z zawartością cząstek stałych. Pompa ta jest specjalnie dostosowana do rynku mięsnego oraz owocowo-warzywnego. Została zaprojektowana zgodnie z zaleceniami i wymaganiami dotyczącymi żywności, aby uniknąć obszarów retencji i ułatwić czyszczenie.

FUNKCJE I ZALETY

  • Wszechstronność i wytrzymałość - przenoszenie różnych produktów: niejednorodnych lub nie, płynnych lub o wysokiej lepkości, z cząstkami lub bez, o konsystencji pasty, lepkich lub tłustych. Możliwość transferu mediów o lepkości do 80 000 cP i poziomów suchości 30%, niewielkie wymiary pompy i łatwość integracji.
  • Przystosowana do kontaktu z żywnością - konstrukcja bez obszarów retencji medium, części mające kontakt z produktem są certyfikowane do kontaktu z żywnością (uszczelki, elastomery, osłony...). Elementy ze stali nierdzewnej 316L: zewnętrzne śrutowanie, wewnętrzne polerowanie w celu uzyskania chropowatości zgodnej z wymaganiami dotyczącymi żywności.
  • Stały przepływ - wolny od pulsacji przepływ wprost proporcjonalny do prędkości.
  • Uproszczona konserwacja - demontaż pompy za pomocą kołnierzy zaciskowych zapewnia natychmiastowy dostęp do części zużywających się i łatwe czyszczenie w miejscu. Demontaż usprawnia opatentowany przez system łączenia rotora za pomocą 3 śrub.