Tapflo
BROSZURY

Pompy śrubowe MX

 

Dane techniczne

Wydajność pompy: od 0,3 m3/h do 180 m3/h
Maks. ciśnienie robocze: 24 bary
Maks. temperatura: 120 °C
Maks. rozmiar cząstek stałych: 40 mm

TYPOWE APLIKACJE

Przykład zastosowania

Oczyszczalnie ścieków

Oczyszczanie ścieków komunalnych, oczyszczanie ścieków przemysłowych, dozowanie flokulantów/rozcieńczonych polimerów, dozowanie chemikaliów, zasilanie prasy filtracyjnej.

Górnictwo i produkcja minerałów

Dozowanie flokulantów, zasilanie prasy filtracyjnej, przenoszenie zaprawy, odwadnianie osadu.

Przemysł celulozowo-papierniczy

Przygotowanie masy celulozowej, przygotowanie kleju i pigmentu, oczyszczanie ścieków, transfer skrobi.

Energie odnawialne

Transfer obornika, podawanie biomasy do komór fermentacyjnych, cyrkulacja biomasy, dozowanie polimerów.

Przemysł chemiczny

Produkcja polimerów, produkcja pianki, dozowanie kleju, oczyszczanie ścieków.

Inżynieria mechaniczna

Przetwarzanie oleju odpadowego, transfer polimerów, obsługa kąpieli galwanizacyjnych, obsługa kąpieli odtłuszczających/trawiących, obróbka chłodziwa silnikowego, transfer oleju.

 

Pompy serii EcoMoineau™ MX to najbardziej kompaktowe pompy śrubowe dostępne obecnie na rynku. Ich rewolucyjna konstrukcja łączy bardzo wysoką wydajność oraz niezawodność technologii pomp śrubowych z wysoce modułową, przyjazną dla środowiska konstrukcją.

Pompa serii MX została specjalnie zaprojektowana, aby zapewnić łatwą i szybką konserwację dzięki zintegrowanemu systemowi konserwacji na miejscu (MIP) w standardzie. Czynności konserwacyjne mogą być wykonywane na miejscu bez konieczności zdemontowania pompy z instalacji, co wpływa na skrócenie czasu przestojów remontowych. Przemyślana modułowa konstrukcja zapewnia łatwy dostęp do wewnętrznych komponentów, zmniejszając koszty konserwacji przy jednoczesnym zapewnieniu długoterminowej optymalnej wydajności. Pompa serii EcoMoineau™ MX jest bardziej kompaktowa niż podobne pompy ślimakowe dostępne na rynku, dzięki czemu wymaga mniej miejsca na konserwację.

Pompa serii MX wyróżnia się niezrównaną wydajnością. Technologia mimośrodowa w połączeniu z charakterystyką pomp śrubowych zapewnia optymalną wydajność i sprawdzoną niezawodność w różnych zastosowaniach przemysłowych. To idealny wybór dla branż poszukujących wysokowydajnego, solidnego i przyjaznego dla użytkownika rozwiązania pompowego. Dodatkowo, pompy śrubowe MX mogą być użytkowane w strefach zagrożonych wybuchem ATEX.

FUNKCJE I ZALETY

  • Adaptacja do procesu - opcjonalne akcesoria mogą być przyłączone do pierścienia MIP przy użyciu specjalnego łącznika. Pompa tej serii jest idealna do płynów nielepkich i o niskiej ścieralności.
  • Uniwersalna konstrukcja - zintegrowana, krótka konstrukcja. Charakteryzuje się mniejszą ilością elementów, brakiem wału napędowego i samonastawnym uszczelnieniem mechanicznym. Zmniejszona średnica uszczelnienia mechanicznego obniża koszty części zamiennych, a same uszczelnienia eliminują wycieki oraz potrzebę dokręcania i regulacji.
  • Konstrukcja monoblokowa i z wyprowadzonym wałem - zmniejszone wymiary, wbudowana taca ociekowa, wszechstronne konfiguracje (uszczelnienia i statory), łącznik z lepszym dostępem do systemu uszczelnień, a także gumowy odrzutnik, który chroni napęd i łożysko, redukując tym samym konieczność konserwacji.
  • Opcja leja zasypowego - odzyskiwanie i przenoszenie zagęszczonych osadów (do 120 g/l) z tacy ociekowej.
  • Uproszczona wymiana z pomp starego typu - odległość od środków kołnierza ssawnego i tłocznego jest taka sama jak w przypadku starszych pomp serii Ecomoineau™ M. Pozwala to na szybką wymianę pompy M na nowszą MX na miejscu, zmniejszając w ten sposób koszty instalacyjne. Do wymiany dostępny jest także specjalny zestaw adaptacyjny.
  • Lepsza kontrola wydajności - układ hydrauliczny (stator z armaturą) jest niezmieniony, co daje lepszą kontrolę nad wskaźnikami wycieków niż rozwiązanie z dwiema półpanewkami lub z niesklejonym elastomerowym statorem. Niezależnie od ciśnienia, wydajność pompy pozostaje niezmieniona.
  • Łatwa i szybka konserwacja - skrócony czas konserwacji, a tym samym oszczędność kosztów, konserwacja uszczelnienia poprzez zdemontowanie napędu od tyłu, system konserwacji w miejscu w standardzie we wszystkich pompach.
  • Prosta konstrukcja - pompa serii MX jest wykonana z mniejszej liczby części w porównaniu do konkurencyjnych modeli. Ta żeliwna pompa śrubowa ma wiele cech konstrukcyjnych, które sprawiają, że instalacja, obsługa i serwisowanie są łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.
  • Ekologiczny projekt - konstrukcja zgodna z europejską dyrektywą dotyczącą produktów wykorzystujących energię (ErP). Do budowy pompy użyto mniej surowców i o 10% mniej energii niż w pompach Moineau™ poprzedniej generacji.
  • Wykonanie przeznaczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem - zgodne z dyrektywą ATEX, kategoria II 2G.