Tapflo
BROSZURY

Pompy zębate TGGP

 

Dane techniczne

Wydajność pompy: Qmaks. = 130 m3/h
Maks. prędkość obrotowa: 1450 obr/min
Maks. ciśnienie robocze: PN16
Maks. rozmiar cząstek stałych: 225 µm
Temperatura: maks. 300 °C
Lepkość: maks. 80 000 mPa·s
Typ rotora: zębaty, wykonany z żeliwa, azotowanego żeliwa sferoidalnego lub stali nierdzewnej
Materiał zębnika: żeliwo lub stal nierdzewna
Materiał korpusu i pokrywy: żeliwo
Materiał wału: stal hartowana, azotowana stal nierdzewna lub stal nierdzewna z twardą powłoką
Uszczelnienie mechaniczne: Pierścienie uszczelniające z PTFE wzmacnianego grafitem, białego aramidu lub włókien grafitowych.

opcjonalnie: wykonanie specjalne.

TYPOWE APLIKACJE

Branża Przykład zastosowania

Przemysł petrochemiczny

Asfalt czysty lub mieszanki asfaltowe, olej napędowy, ropa naftowa, olej smarowy, olej bazowy, smary.

Przemysł chemiczny i farbiarski

Krzemian sodu, kwasy, tworzywa sztuczne, zmieszane substancje chemiczne, izocyjaniany, poliole.

Przemysł celulozowo-papierniczy

Kwas, mydło, ług, czarny ług, kaolin, wapno, lateks, szlam.

Przemysł spożywczy

Czekolada, masło kakaowe, wypełniacze, cukier, tłuszcze i oleje roślinne, melasa, karma dla zwierząt.

 

Seria TopGear (TG) to połączenie solidnej konstrukcji z małymi lub dużymi luzami i unikalnym profilem zębów na zębatce czynnej. Pompy serii TG GP to uszczelnione pakułowo pompy zębate o zazębieniu wewnętrznym. Ich główne ceny to połączenie solidnej konstrukcji, elastyczności w doborze luzów, unikalnego kształtu przestrzeni międzyzębnych oraz szerokiej gamy wykonań materiałowych i opcji dodatkowych, takich jak płaszcz grzewczy, zawory przelewowe lub ogrzewanie elektryczne.

SPompy serii TG GP cechują się prostą zasadą działania, w której ciecz przepływa przez pompę równomiernie z niewielkimi pulsacjami. Pompy te mogą mieć także odwrócony kierunek przepływu. Większość modeli serii TG G zostało zaprojektowanych w taki sposób, że może pracować na normalnej prędkości obrotowej silnika elektrycznego o częstotliwości 50 Hz - pozwala to na zastosowanie napędu bezpośredniego.

SPompy tej serii znajdują zastosowanie przy pompowaniu mediów w dużej objętości w zastosowaniach ogólnych. Doskonale radzą sobie z mediami o średniej lub wysokiej lepkości oraz cieczami o wysokiej temperaturze. Pompy serii TopGear są samozasysające i znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, takich jak: przemysł spożywczy, chemiczny, farbiarski, papierniczy, a także w budownictwo.

FUNKCJE I ZALETY

 • Wysoka wydajność - konstrukcja pomp tej serii posiada osiową blokadę rotora, regulowane luzy i zrównoważoną konstrukcję hydrauliczną. Seria TG GP charakteryzuje się wysokim dopuszczalnym momentem obrotowym oraz jedną klasą prześwitu umożliwiającą bardzo dobrą sprawność całkowitą.
 • 10 rozmiarów - szereg modeli o maksymalnej wydajności do 130 m3/h i ciśnieniu 16 barów, co pozwala na dopasowanie pompy do konkretnych wymagań klienta.
 • Lepsze zalewanie - przewymiarowane króćce dla lepszej wydajności, umieszczone powyżej linii środkowej pompy. Przekłada się to na niższe wymagane NPSH (wymagana nadwyżka antykawitacyjna).
 • Stworzona do mediów o niskiej lub wysokiej lepkości - niezakłócony przepływ dzięki zoptymalizowanemu profilowi zębów na zębatce czynnej.
 • Brak przecieków spowodowanych rozszerzalnością cieplną - pewne uszczelnienie i czop zębnika z pokrywą.
 • Przemyślana konstrukcja - oparta na dwóch łożyskach kulkowych wraz z regulowanym luzem osiowym. Pompy tej serii są w stanie wytrzymać większe dopuszczalne siły osiowe.
 • Ułatwiona konserwacja - możliwość demontażu oraz dostępu do pompy zarówno od przodu, jak i od tyłu. Prosta konstrukcja i krótsze przestoje serwisowe.
 • Wiele opcji materiałowych - dostępne różne wykonania łożysk oraz części hydraulicznych.
 • Wydłużona żywotność - kompaktowy rotor, wytrzymałe wały, optymalna konstrukcja łożysk, możliwość wyboru łożysk z twardego metalu, odpowietrzana strefa uszczelnienia dzięki kanałowi upustowemu.
 • Różne opcje przyłączy - zgodne z EN lub ANSI.
 • Wykonanie przeznaczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem - zgodne z dyrektywą ATEX, kategoria II 2G.