Tapflo
BROSZURY

Pompy wirowe beczkowe

RURY POMPUJĄCE

Do każdego z silników dostępne są cztery wykonania rur pompujących: PP, PVDF, stal nierdzewna 316L i aluminium. Dobór ich uzależniony jest głównie od medium, które będzie tłoczone przy pomocy pompy beczkowej. Poszczególne rury mocowane są do silnika w bardzo prosty sposób. Wymiana silników pomiędzy rurami odbywa się bez narzędzi, wystarczy ręcznie odkręcić „flanszę mocującą”.

RÓŻNORODNE WIRNIKI

Pompy wyposażone w rotor mają wysokie wydajności i niskie podnoszenie, natomiast pompy z wirnikiem zapewniają wyższe podnoszenie przy niższych wydajnościach.

Wirnik osiowy (rotor)

Pompy z rotorami są używane dla większych przepływów i mniejszych wysokości podnoszenia. Typową aplikacją jest opróżnianie beczek i kontenerów ulokowanych na tym samym poziomie. Rotor wykonany ze stali nierdzewnej 316 Ti występuje jako opcja w pompach stalowych.

Wirnik promieniowy

Jeżeli są wymagane większe wysokości podnoszenia należy zastosować pompy z wirnikami. W tym rozwiązaniu wymagane jest zastosowanie stopy. Jednakże należy wziąć pod uwagę, że parametry pompy są zależne od mocy używanego silnika. Wirniki wykonane ze stali nierdzewnej 316 Ti są dostępne jako opcja w pompach stalowych.