Tapflo
BROSZURY

Pompy wirowe higieniczne

Pompy wirowe higieniczne Tapflo wykorzystuje się w przemyśle spożywczym - przy produkcji masła czy serów, a także różnego rodzaju napojów gazowanych, mlecznych, soków oraz piwa. Pozwalają one również usprawnić pracę w przemyśle farmaceutycznym przy produkcji lekarstw. Przeznaczone są do tłoczenia szerokiego zakresu mediów - od wody do chemikaliów.

W naszej ofercie znajdują się urządzenia różnych serii. Proponujemy m.in. pompy W+, charakteryzujące się modułową budową dostępną dla całego typoszeregu. Posiadamy również modele samozasysające z serii Ws+, które z powodzeniem zastąpią dwa urządzenia - do instalacji CIP oraz do transportu cieczy roboczych. Seria Wi+ dla niektórych aplikacji może być stosowana zamiennie z pompami krzywkowymi. Dodatkowo oferujemy serię Wa+ w wykonaniu aseptycznym z podwójnym mechanicznym uszczelnieniem i sterylną barierą w postaci pary lub kondensatu oraz serię Wk+ z montażem na podstawie.

Jeśli poszukujesz pomp ośrodkowych i wirowych higienicznych - zapoznaj się z ofertą Tapflo i skorzystaj z naszych sprawdzonych urządzeń, które pomogą Ci w codziennej pracy!

CTH - POMPY WIROWE HIGIENICZNE

Jednostopniowe pompy odśrodkowe z otwartym lub półotwartym wirnikiem, charakteryzujące się wysokim standardem wykończenia powierzchni. Przeznaczone do aplikacji higienicznych w przemyśle spożywczym, napojów i w przemyśle farmaceutycznym, gdzie kluczowa jest higieniczność oraz możliwość całkowitego opróżniania pompy.

 

 Zobacz Produkt 

 

CTI

CTX H - seria higieniczna

Seria pomp Tapflo klasy premium o najwyższych parametrach. Solidna i kompaktowa konstrukcja pompy CTX-H zapewnia długotrwałą oraz bezawaryjną pracę, a tym samym krótkie przestoje konserwacyjne. Pompy tej serii mogą być stosowane w przemyśle żywności i napojów, nabiału, chemicznym oraz farmaceutycznym.

 

 Zobacz Produkt 

 

CTS

CTS H - HIGIENICZNE SAMOSSĄCE POMPY WIROWE

Samossące pompy odśrodkowe z otwartym wirnikiem, wykonane ze stali nierdzewnej AISI 316L elektropolerowanej do <0,8 μm. Wykończenie wysokiej jakości pozwala na stosowanie ich w wymagających aplikacjach spożywczych i sanitarnych. Funkcja samozasysania poszerza zakres ich stosowania względem standardowych pomp CT. Stosowane w przemyśle spożywczym, browarniczym, winiarskim, chemicznym, farmaceutycznym lub w oczyszczalniach ścieków.

 

Zobacz Produkt 

 

W+

W+ - POMPY HIGIENICZNE ODŚRODKOWE

Pompy wirowe higieniczne charakteryzujące się niezawodną oraz wytrzymałą konstrukcją, cichą pracą oraz bardzo łatwą i szybką konserwacją. Dostępne w 17 rozmiarach oraz opcjonalnych wariantach. Pompy serii W+ mogą być stosowane w przemyśle spożywczym, piekarniczym i cukierniczym, farmaceutycznym oraz chemicznym.

 

 Zobacz Produkt 

 

 
WS+

WS+ - POMPY HIGIENICZNE ODŚRODKOWE SAMOSSĄCE

Samossące pompy wirowe oparte na konstrukcji pomp odśrodkowych podstawowej serii W+. Posiadają obszar uszczelnienia zaprojektowany do zastosowań higienicznych, a wysoka klasa higieniczna potwierdzona jest certyfikatem EHEDG. Mogą być stosowane w przemyśle piekarniczym i cukierniczym, spożywczym, farmaceutycznym oraz chemicznym.

 

 Zobacz Produkt 

 

WI+

Wi+ - POMPY HIGIENICZNE ODŚRODKOWE

Higienicznie pompy odśrodkowe bazujące na standardowej serii W+, wyposażone w specjalny układ ze śrubą w kształcie ślimaka, nazywany inducerem. Urządzenia tej serii powstały z myślą o pracy w instalacjach, w których występuje dwufazowe medium (ciecz i gaz), a ich lepkość jest powyżej lepkości granicznej przewidzianej dla klasycznych pomp odśrodkowych. Pompy serii Wi+ polecane są do pracy wymagających warunkach.

 

 Zobacz Produkt 

 

Aplikacje

Piekarnictwo i cukiernictwo
Transfer tłuszczy, olejów, rozrzedzonego ciasta, środków aromatyzujących, substancji słodzących, zawiesin drożdżowych lub syropów.

Przemysł farmaceutyczny
Pompowanie emulsji, ekstraktów, zawiesin, syropów, barwników, alkoholi i olejków eterycznych.

Przemysł chemiczny
Transfer chemikaliów, rozpuszczalników, detergentów, barwników, roztworów i płynów mydlanych, azotanu amonu, alkoholi propylowych, chlorku potasu lub octanu sodu.

Przemysł spożywczy
Transport zróżnicowanych produktów: olej jadalny, alkohole, produkty mleczarskie, soki. Pompowanie cieczy w procesie CIP, detergentów i wody. Transfer serwatki, śmietan, mleka, słodzików, możliwość stosowania w systemach odwróconej osmozy.

Przemysł mechaniczny
Dozowanie kwasów i zasad. Przenoszenie odczynników chemicznych i zawiesin. Tłoczenie olejów, smarów, czynników chłodzących i detergentów.

Wymienniki ciepła
Cyrkulacja cieczy w wymiennikach ciepła.