Tapflo
BROSZURY

Pompy perystaltyczne

Pompa perystaltyczna to rodzaj pompy wyporowej, która może być stosowana do pompowania wielu różnych cieczy. Przemysłowe pompy perystaltyczne Tapflo wykorzystują zasadę perystaltyki, dzięki której odkształcenie i ściśnięcie miękkiego elastomerowego węża pozwala na przepuszczanie cieczy przez urządzenie. Pompy tego typu to najlepsze rozwiązanie dla delikatnych, korozyjnych, ściernych lub suchych mediów, także z zawartością cząstek stałych. Specjalna konstrukcja, w której tylko wąż ma kontakt z pompowanym produktem, ograniczona koszty eksploatacyjne zmniejszając zużycie elementów wewnętrznych i pozwala na pracę w bardzo wymagających warunkach.

Oferowane przez nas pompy oparte są na tej samej, prostej zasadzie działania, ale szeroki wybór modeli pozwala na precyzyjne dopasowanie oferty do konkretnej aplikacji. Są to zarówno pompy wysokociśnieniowe, jak i niskociśnieniowe dla przepływów w zakresie od 200l/h do 65 m3/h.

PMA

PMA

Perystaltyczna seria pomp stworzonych dozowania lub transferu mediów w niskich natężeniach przepływu. Dzięki przemyślanej i prostej konstrukcji oraz wężowi z kilku rodzajów elastomeru, może dozować produkty spożywcze lub agresywne bez obaw o zwiększone koszty eksploatacyjne. Seria PMA doskonale sprawdza się w wielu gałęziach przemysłu, takich jak przemysł spożywczy, chemiczny, uzdatnianie wody czy obróbka powierzchniowa. Dostępne w wykonaniu przeciwwybuchowym ATEX.

 

Zobacz Produkty

 

Z

Z

Seria pomp perystaltycznych do dozowania oraz transferu cieczy przy większych przepływach lub niskim ciśnieniu. Są to bardzo wszechstronne pompy mogące pompować ciecze agresywne chemicznie, ścierne oraz delikatne. Ich prosta konstrukcja przekłada się na minimalizację kosztów eksploatacyjnych. Pompy z gamy Z mogą pracować m.in. w przemyśle spożywczym, chemicznym, kosmetycznym lub w oczyszczalniach ścieków czy zakładach drzewnych. Pompy tej serii są oferowane w wykonaniu przeciwwybuchowym ATEX.

 

Zobacz Produkty

 

DX

DX

Seria energooszczędnych pomp perystaltycznych o bardzo wysokiej wytrzymałości i elastyczności. Charakteryzują się one prostotą obsługi, niskimi kosztami konserwacji przy zachowaniu wysokiej wydajności. Transfer medium wyłącznie wewnątrz węża zapobiega jego spienianiu, a także zwiększa odporność mechaniczną oraz chemiczną pompy. Pompy serii DX są stworzone do transferu delikatnych, ściernych, kwaśnych lub żrących mediów z zawartością cząstek stałych.

 

Zobacz Produkty

 

Aplikacje

Przemysł spożywczy
Aromaty, barwniki, fermenty, żywice, podroby zwierzęce, konserwanty, drożdże, napoje, wino, piwo, płynny cukier, moszcz, brzeczka, krew, tłuszcze, sosy z cząstkami stałymi, musztarda, majonezy, syropy, dżemy.

Przemysł chemiczny
Media do CIP, produkty żrące, szlamy ściekowe, kwasy, zasady, produkty delikatne.

Przemysł kosmetyczny
Kremy, szampony, żele.

Przemysł papierniczy
Pobieranie próbek, ścieki, mieszanki powłokowe, linie drukujące i klejące.

Uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków
Chlorek żelazowy, mleko wapienne, kwasy, wapno, chlorki i siarczany żelaza, pobieranie próbek, flokulanty, odpady płynne, szumowiny, tłuszcze.