Tapflo
BROSZURY

Pompy śrubowe C

 

Dane techniczne

Wydajność pompy: od 0,3 m3/h do 180 m3/h
Maks. ciśnienie robocze: 24 bary
Maks. temperatura: 120 °C
Maks. rozmiar cząstek stałych: 40 mm

WERSJE KONSTRUKCYJNE

Wersja zintegrowana Wersja monoblokowa Wyprowadzony wał
C - wersja 1 C - wersja 2 C - wersja 3
Ekonomiczne rozwiązanie z pojedynczym mieszkowym uszczelnieniem mechanicznym (samonastawnym). Krótka i lekka konstrukcja, idealna do płynów nielepkich lub o niskiej ścieralności. 5 rozwiązań uszczelniających, łącznik z lepszym dostępem do systemu uszczelniającego oraz gumowy odrzutnik do ochrony napędu i łożyska. Konstrukcja z wyprowadzonym wałem w celu dostosowania do każdego rodzaju napędu.

TYPOWE APLIKACJE

Przykład zastosowania

Przemysł spożywczy

Transfer owoców i warzyw (zupy, sosy, dżemy, przeciery), napojów (soki owocowe, gęste soki, wino, dodatki), transfer glukozy, syropów, melasy, tłuszczy i olejów.

Oczyszczalnie ścieków

Oczyszczanie ścieków przemysłowych, dozowanie flokulantów/stężonych polimerów, dozowanie chemikaliów, zasilanie prasy filtracyjnej.

Górnictwo i produkcja minerałów

Dozowanie flokulantów, zasilanie prasy filtracyjnej, transfer chemikaliów, odwadnianie osadu, dozowanie produktów wybuchowych.

Przemysł celulozowo-papierniczy

Przygotowanie masy celulozowej, przygotowanie powłok, kleju i pigmentów, dozowanie chemikaliów, oczyszczanie ścieków, transfer skrobi.

Energie odnawialne

Dozowanie chemikaliów i polimerów.

Przemysł chemiczny

Dozowanie kwasów, obróbka odczynników / dodatków, obsługa produktów fitosanitarnych, produkcja piany, dozowanie kleju.

Inżynieria mechaniczna

Obróbka farb/lakierów/kataforeza, transfer polimerów, dozowanie chemikaliów, obsługa kąpieli galwanizacyjnych, obsługa kąpieli odtłuszczających / trawiących, obróbka chłodziwa silnikowego, transfer oleju.

 

Pompy serii EcoMoineau™ C to ekologicznie i kompaktowe pompy przeznaczone na rynki przemysłowe oraz spożywcze do zastosowań takich, jak pompowanie owoców, warzyw, napojów, dozowanie chemikaliów czy transfer w procesach celulozowo-papierniczych. Różnorodność materiałów, z których mogą być wykonane, oraz dostępne uszczelnienia pozwalają na dopasowanie ich do szerokiego zakresu aplikacji. Dzięki wykonaniu z materiałów przeznaczony do kontaktu z żywnością, pompy tej serii doskonale nadają się do zastosowań spożywczych niewrażliwych mikrobiologicznie.

Rewolucyjna konstrukcja pomp serii C łączy wydajność i niezawodność technologii pomp śrubowych z wysoce modułową, przyjazną dla środowiska konstrukcją. Pompa EcoMoineau™ C wymaga mniej miejsca do instalacji, co zmniejsza koszty i ułatwia jej integrację do istniejącej instalacji. Składa się z mniejszej liczby części w porównaniu do konkurencyjnych modeli i posiada wiele cech konstrukcyjnych, które sprawiają, że instalacja, obsługa i serwisowanie są łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Pompa EcoMoineau™ C jest także lżejsza (mniej surowców wykorzystanych do produkcji) i zużywa o 10% mniej energii niż większość pomp śrubowych dostępnych na rynku. Energia użyta do produkcji, transportu i obsługi pompy ślimakowej serii C jest więc odpowiednio zoptymalizowana.

Pompy tej serii mogą być wykonane zgodnie z normami ATEX w celu użycia w strefach zagrożonych wybuchem.

FUNKCJE I ZALETY

  • Wszechstronność - wersja zintegrowana, monoblokowa lub z wyprowadzonym wałem. Ekonomiczne rozwiązania, wiele dostępnych rodzajów uszczelnień. Pompa jest dostępna z 3 materiałami rotora i 7 materiałami statora w celu dopasowania do szerokiego zakresu zastosowań przemysłowych.
  • Wiele rodzajów uszczelnień - pojedyncze lub podwójne uszczelnienie mechaniczne, kasetowe a także dławnicowe - wszystkie dostępne ze spłukiwaniem lub bez.
  • Oszczędność miejsca - pompy serii C są krótsze i lżejsze w porównaniu do innych pomp śrubowych dostępnych na rynku. Ich rewolucyjna konstrukcja łączy w sobie wysoką wydajność oraz niezawodność technologii pomp śrubowych z wysoce modułową, przyjazną dla środowiska konstrukcją. Pompa EcoMoineau C wymaga mniej miejsca do instalacji, co zmniejsza koszty i ułatwia jej integrację do instalacji.
  • Ekologiczna konstrukcja - o 10% mniejsze zużycie energii w porównaniu z większością pomp śrubowych dostępnych na rynku, mniejsza ilość surowców zużytych do produkcji urządzenia.
  • Łatwy i szybki demontaż - uszczelnienie można wymienić po prostu odłączając napęd, a linię wału (rotor, pręt sprzęgający, wał napędowy) można zdemontować bez odłączania orurowania. Opatentowany system łączenia za pomocą zaledwie 3 śrub.
  • Stworzone do transferu produktów spożywczych - przyłącza spożywcze oraz przyłącza do spłukiwania, materiały wykonania pompy zgodne z FDA i europejskimi przepisami dotyczącymi żywności, a także pojedyncze, podwójne lub spłukiwane uszczelnienia mechaniczne.
  • Wykonanie przeznaczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem - zgodne z dyrektywą ATEX, kategoria II 2G.