Tapflo
BROSZURY

Pompy membranowe do kleju kazeinowego

Dla producentów opakowań z tektury falistej, pompy membranowe są pierwszym wyborem w przypadku pompowania kleju kazeinowego. Pompy Tapflo zyskały dobrą reputację pośród producentów z tej branży na rynku globalnym. Jakość zastosowanych materiałów oraz niezawodność sprawiają, że membranowe pompy Tapflo rozwiązują wszystkie złożone problemy napotykane każdego dnia przy produkcji tektury falistej.

Klej kazeinowy pełni główną rolę przy klejeniu kartonów, opakowań oraz rur. W celu osiągnięcia odpowiedniego efektu końcowego, klej musi być podawany niezawodnie oraz w najbardziej ekonomicznie opłacalny sposób. Klej kupowany jest w kontenerach IBC lub beczkach, które wymagają rozładunku a następnie transportu medium na linię procesową.

TX 420 ATT

Biorąc pod uwagę lepkość kleju (30-350 Pa*s w 20 °C) oraz zawartość suchej masy (30-45%), stawia on wiele wyzwań współczesnym pompom. Aby klej mógł być tłoczony sprawnie i płynnie, Tapflo oferuje pompy membranowe w wykonaniu aluminiowym z membranami PTFE (politetrafluoroetylen, fluoroplast-4). Tylko pompy membranowe sprawdzają się przy pompowaniu kleju do tektury falistej. Hermetyczna budowa pompy pozwala na przetłaczanie mediów takich jak kleje - o wysokiej lepkości a także zawierających duże ilości cząstek stałych przy braku kontaktu cieczy z atmosferą. Pompa jest również łatwa do umycia po zakończeniu procesu produkcyjnego.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku, wszystkie materiały używane przez firmę Tapflo są skrupulatnie dobrane pod kątem praktycznym i ekonomicznym. Aluminiowy korpus pompy jest relatywnie niedrogi. Membrany i kule zaworowe natomiast posiadają warstwę PTFE, która znacznie zwiększa ich odporność na abrazję. Przemyślana budowa pompy, zaprojektowana zgodnie z hasłem „Geniusz tkwi w prostocie”, pozwala na szybkie serwisowanie i naprawy – bez użycia specjalistycznych narzędzi co jest zaletą względem pomp konkurencji.

Pompy Tapflo są szeroko stosowane przez producentów tektury falistej na całym Świecie z uwagi na wieloletnią, potwierdzoną praktycznie wysoką sprawność, prostotę budowy oraz niezawodność.

W przypadku zainteresowania produktem dostosowanym do Państwa potrzeb, prosimy o kontakt: https://www.tapflo.com.pl/kontaktpl

 

POWIĄZANE MATERIAŁY

Strona produktu:
pompy-membranowe/seria-metalowa

Broszura:
POMPY MEMBRANOWE ZASILANE POWIETRZEM

 

 


NASTĘPNE STUDIUM PRZYPADKU

CTH CEs

POMPA DO MYDŁA W PŁYNIE

Pompa CTH CE-15 posadowiona na higienicznym wózku dla klienta specjalizującego się w chemii gospodarczej.

więcej