Tapflo
BROSZURY

Pompy membranowe zasilane powietrzem

Jedne z najwszechstronniejszych na rynku, zasilane sprężonym powietrzem pompy membranowe Tapflo mogą być używane w różnorodnych instalacjach do przetłaczania prawie każdego medium. Prosta zasada działania i solidna kompaktowa konstrukcja pozwalają spełniać tym pompom wysokie wymagania stawiane przez różne gałęzie przemysłu.

 

PE & PTFE pumps

Pompy z pe i ptfe

Wykonane z polietylenu (PE) oraz z pierwotnego tworzywa sztucznego PTFE nadają się do przenoszenia prawie każdego rodzaju cieczy, niezależnie od tego, czy jest ona lepka, agresywna chemicznie czy zawiera cząstki stałe.

 

 Zobacz Produkt 

 

Sanitary pumps

Pompy higieniczne

Seria higieniczna Tapflo została specjalnie zaprojektowana, aby spełniać wymogi przemysłu spożywczego, napojów, farmaceutycznego i kosmetycznego.

 

 Zobacz Produkt 

 

Metal pumps

Pompy metalowe

Tę serię cechuje kompaktowa, gładka i prosta konstrukcja. Dostępne materiały to aluminium, żeliwo, stal nierdzewna oraz aluminium z powłoką PTFE.

 

 Zobacz Produkt 

 

Pharmaceutical pumps

Pompy farmaceutyczne

Seria farmaceutyczna jest produkowana z myślą o wielu zastosowaniach w przemyśle biotechnologicznym i farmaceutycznym.

 

 Zobacz Produkt 

 

 

Aseptic pumps EHEDG certified

Seria aseptyczna z certyfikatem ehedg

Seria będzie dostępna w trzech rozmiarach do zastosowań sterylnych, głównie w przemyśle farmaceutycznym, biotechnologicznym oraz spożywczym.

 

 Zobacz Produkt 

 

Powder pumps

Pompy proszkowe

Pompa membranowa do transportu proszków Tapflo może wykonywać te same zadania co wiele złożonych i dużych systemów proszkowych. Kompaktowa konstrukcja zapewnia mobilność urządzenia.

 

 Zobacz Produkt 

 

TC Intelligent pumps

Inteligentne pompy tc

Bazowane na standardowych pompach membranowych Tapflo zasilanych powietrzem, ale wyposażone w napęd technologii LEAP®. Technologia LEAP® została opracowana dla aplikacji o bardzo niskim przepływie i wysokim ciśnieniu.

 

 Zobacz Produkt 

 

Accessories

Akcesoria

Systemy Guardian. Systemy sterowania. Rozwiązania mobilne dla jednostek oraz systemów pompowych. Zestaw filtroregulatora i zaworu iglicowego. Pneumixer.

 

 Zobacz Produkt 

 

 
 

Aplikacje

Oczyszczalnie wody Pompowanie próbek, dozowanie kwasów i alkaliów do kontroli pH. Transport flokulantów, zawiesin, odczynników i osadów. Pompy są odporne na kwas solny, chlorek żelaza i wiele innych substancji agresywnych.

Przemysł farbiarski, lakierniczy i drukarski Pompowanie farb na bazie rozpuszczalników i wody, tuszy, lakierów, klei, lepiszczy i rozpuszczalników. Pompowanie, recyrkulacja i mieszanie farb drukarskich w drukarniach.

Aplikacje higieniczne Transport produktów spożywczych takich jak zupy, mleko, jogurty, środki zapachowe, spirytus, czekolada, ciasto, śmietana, pasta, perfumy i pasty do zębów. Media serwisowe takie jak ciecze czyszczące lub natryskowe w systemachCIP.

Przemysł mechaniczny Transport olejów, smarów, chłodziw, płynów myjących i czyszczących oraz rozpuszczalników, ścieków itp.

Przemysł papierniczy Pompowanie kleju, krzemianu sodowego, barwników, tlenku tytanu, itp. Proces bielenia, pobieranie próbek i odprowadzanie ścieków.

Przemysł chemiczny Transport wszelkiego rodzaju kwasów, alkaliów, alkoholi, rozpuszczalników, produktów wrażliwych na ścinanie takich jak lateks i emulsje, oraz odpadów chemicznych.

Obróbka powierzchni Transport chemikaliów ze zbiorników, pojemników i wanien, na przykład w czasie wytrawiania, galwanizacji i odtłuszczania. Transport odpadów.

 

Różnorodne ciecze

Pompy membranowe Tapflo są odporne na wiele niebezpiecznych cieczy, do których należą:

  • ciecze agresywne chemicznie i korozyjne,
  • ciecze o niskiej i wysokiej lepkości,
  • ciecze o działaniu ściernym,
  • ciecze z zawartością cząstek stałych,
  • ciecze wrażliwe na ścinanie,
  • ciecze łatwopalne.

Dwie membrany połączone trzpieniem są wysuwane i cofane przez ciśnienie sprężonego powietrza, którym zasilana jest pompa. Wymuszenie ruchu membran w jedną stronę następuje przez skierowanie powietrza za pośrednictwem dystrybutora powietrza pod jedną z membran. Po osiągnięciu maksymalnego wychylenia następuje automatyczne przesterowanie dystrybutora i skierowanie powietrza pod drugą membranę. Powoduje to zwrot kierunku ruchu membran w stronę przeciwną.

Zasysanie (1)

Cofająca się membrana powoduje powstanie podciśnienia w komorze membranowej, na skutek czego następuje zamknięcie zaworu tłocznego i otwarcie zaworu ssącego. Podciśnienie powoduje napływ cieczy do komory membranowej i zjawisko zasysania medium.

Tłoczenie (2)

Po automatycznym przekierowaniu ruchu membran powstaje nadciśnienie, które zamyka zawór ssący i otwiera zawór tłoczny, a ciecz wypierana jest w kierunku króćca tłocznego.

Kluczowe elementy

Poniżej opisane są trzy istotne elementy, stanowiące podstawowy organ roboczy pomp membranowych.

Membrany o podwyższonej żywotności

Dwie membrany wykonują zadanie zasysania i przetłaczania medium przez pompę. Membrany pomp Tapflo charakteryzują się budową warstwową typu “sandwich” idealną dla długotrwałej pracy w ciężkich warunkach. 

Rozwiązanie ze zintegrowanym metalowym rdzeniem, zapewnia zupełnie jednorodną powierzchnię (bez żadnych podkładek czy nakrętek) będącą w kontakcie z medium. Pozwala to na uniknięcie przecieków przez membranę i utrzymanie jej w czystości.

Dostępne są membrany z PTFE (przemysł spożywczy),EPDM(guma chemoodporna), biały EPDM (przemysł spożywczy), NBR (guma olejoodporna) i FKM (FKM tylko w niektórych modelach).

Ekologiczne zasilanie

Dystrybutor powietrza rozdzielający strumień sprężonego powietrza, stanowiącego “paliwo” dla pomp membranowych Tapflo, stanowi prawdziwe serce naszych pomp.

Dzięki sprzężonemu systemowi ślizgów oraz kanałów stanowi on konstrukcję bezobsługową, nie wymagającą smarowania. Nie tylko pozwala to zaoszczędzić pieniądze potrzebne na smarowanie, ale również pozwala ochronić środowisko przed zanieczyszczeniami.

Dystrybutory nowej produkcji nie posiadają martwych punktów – zaczynają działać automatycznie po doprowadzeniu sprężonego powietrza. Dostępne wykonania to: mosiądz lub AISI 316.

Zawory kulowe

Pompy Tapflo wyposażone są w cztery zawory zwrotne pozwalające mieć pewność, że ciecz pompowana jest we właściwym kierunku.

Zawory te mają najprostszą i najbardziej bezawaryjną konstrukcję kulową. Charakteryzują się one wysokimi zdolnościami uszczelniającymi, są też proste w czyszczeniu i wymianie.

Zawory kulowe dostępne są w wykonaniu z EPDM, NBR(nitryl), PTFE, AISI 316, poliuretan i ceramika w zależności od pompowanej cieczy.

diaphragm-cross-section.en

Przekrój membrany PTFE 

1) Tkanina wzmacniająca   2) Rdzeń metaliczny   3) Warstwa EPDM      4) Wrstwa PTFE