Tapflo
BROSZURY

Pompy wirowe higieniczne W+

 

Modele

W+140/50 Pompa może wytwarzać ciśnienie do 15 barów, może także być wykorzystywana przy ciśnieniach w instalacji do 60 barów. Pompa gwarantuje optymalny poziom higieniczności. Przeciwnie do innych pomp wielostopniowych, pompa ta nadaje się do czyszczenia na miejscu (CIP). Posiada otwarty wirnik, co uniemożliwia osadzanie się medium w zakamarkach pompy i powstawaniu bakterii. Wyposażona jest w wytrzymałą podstawę i osłonę eliminującą drgania oraz pochłaniającą powstające siły poprzeczne w pompie.
Wi+ Pompa z inducerem została stworzona specjalnie dla tych aplikacji, które cechuje duże stężenie gazu oraz niska temperatura parowania. Pompa ta generuje optymalne NPSH dla zasysania tych aplikacji pomimo, iż same aplikacje cechują się niższym NPSH niż konieczne do zasysania. Pompa wyposażona jest w układ śrubowy na wlocie do pompy. Ślimak ten zwiększa ciśnienie zasysania i zmniejsza ryzyko powstawania kawitacji. To z kolei powoduje podwyższenie jakości pracy pompy i zmniejsza zagrożenie zniszczenia struktury pompowanego medium. Ponadto ślimak umożliwia pompowanie płynów o wysokiej lepkości, może być zatem stosowana w miejsce droższych pomp krzywkowych.
Ws+ Samozasysająca pompa Ws+ jest przeznaczona do pompowania cieczy powrotnych CIP oraz innych cieczy z porwanym powietrzem i pianą. Unikalna konstrukcja zmniejsza zużycie energii i hałas tradycyjnych pomp z pierścieniem cieczowym dzięki zastosowaniu wirnika o wysokiej sprawności, który można przyciąć w celu dostosowania do określonego zadania. W pompach Ws+ zastosowano mimośrodową śrubę pneumatyczną, która tworzy pierścień cieczy wymagany do uzyskania zdolności samozasysania.
Wa+ Pompy aseptyczne, z podwójnym mechanicznym uszczelnieniem i sterylną barierą w postaci pary lub kondensatu.
WK+ Pompa montowana na podstawie.
WHP+ Pompa do wytwarzania wysokich ciśnień dochodzących do 60 barów (niezbędne w procesie filtracji). Pompa ta posiada solidną konstrukcję eliminującą drgania.

Dane techniczne

Silnik elektryczny Standard IEC, 2-, 4- lub 6-biegunowy, 50/60 Hz, IP55, klasa izolacji F.
Przyłącza Wszystkie standardowe przyłącza, kołnierze i zaciski zgodnie z normami DS, BS, DIN, SMS i ISO oraz z kołnierzami DIN. Opcjonalnie: bez przyłączy do bezpośredniego wspawania w rurociąg.
Maks. ciśnienie tłoczenia 18 barów: W+10/8, W+22/20, W+30/80, W+35/55, W+35/35, W+110/130
14 barów: W+25/210, W+30/120, W+50/8, W+55/35, W+55/60, W+60/110, W+65/350, W+70/40, W+80/80
Opcjonalnie: pierścień zaciskowy do dużych obciążeń, zwiększający maksymalne ciśnienie wylotowe do 20-25 barów (290-363 psi) w zależności od modelu.
Maks. temperatura robocza 95°C (203°F) w standardzie. Powyżej 95°C (203°F) - prosimy o kontakt.

Materiały konstrukcyjne

Elementy mokre Stal nierdzewna 316L
Pozostałe elementy Stal nierdzewna 304
Uszczelnienie wału Węgiel/SiC
Opcjonalnie: SiC/SiC
Elastomery EPDM (zgodny z FDA)
Opcjonalnie: FPM, FPM z osłoną FEP

Seria pomp W+ jest oparta na unikalnej konstrukcji hydraulicznej, która łączy maksymalną wydajność z najwyższymi standardami higieny. Najważniejszą cechą konstrukcyjną jest korpus spiralny umieszczony w tylnej płycie pompy. Spirala zwiększa wydajność i zmniejsza turbulencje, co zapewnia delikatne przenoszenie produktów. Pompa jest bardzo energooszczędna i charakteryzuje się bardzo niskim poziomem hałasu oraz drgań, co zapewnia lepszą integralność produktu.

Duża różnorodność modeli i opcji sprawia, że można bez trudu znaleźć odpowiedni model, a także dostosować go do wymagań procesu i aplikacji. Na pełen zakres pomp W+ składają się rożne modele oraz warianty oparte na standardowych modułach. Pompy produkowane są w 17 rozmiarach - każdy model ma indywidualny numer charakteryzujący jej najlepszą efektywność przy danym poziomie ciśnienia i przepływu. Dzięki bardzo szerokiej gamie modeli W+ często możliwe jest dobranie mniejszego modelu pompy do konkretnego zadania, co pozwala zmniejszyć zużycie energii, koszty eksploatacji i koszty instalacji.

Wszystkie pompy spełniają wymagania dotyczące procesu CIP. Standardowe uszczelnienie wału składa się z ruchomego i nieruchomego uszczelnienia z węglika silikonowego oraz z uszczelki z EPDM. Dla zastosowań aseptycznych pojedyncze uszczelnienie mechaniczne może być zmodernizowane do podwójnego uszczelnienia. Pompy W+ zaopatrzone są w osłonę silnika ze stali kwasoodpornej oraz w nogi nastawne ze stali nierdzewnej. Silniki w pompach spełniają normy IEC.

Pompy higieniczne serii W+ wykonane zostały z materiałów, które są dopuszczone do kontaktu z żywnością, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w przemyśle spożywczym, browarniczym, farmaceutycznym oraz kosmetycznym. Pompy tej serii mogą być eksploatowane w różnych gałęziach przemysłu, transportując ciecze od czystej wody do ciekłych odpadów produkcyjnych. Kupując pompę W+ wybierasz jakość, trwałość oraz wysoki standard wykonania higienicznego.

FUNKCJE I ZALETY

  • Wysoka klasa higieniczna - certyfikat EHEDG
  • Efektywne tłoczenie mieszanin - konstrukcja pompy przewiduje tłoczenie aplikacji o dużej zawartości powietrza oraz substancji pienistych, co wyróżnia ją spośród innych pomp samozasysających
  • W opcji wykonanie z certyfikatem 3A
  • Niezawodna i wytrzymała konstrukcja
  • Dostępne chropowatości powierzchni Ra ≤ 0,8 pm lub Ra ≤ 0,5 pm
  • Niski pobór mocy
  • Cicha praca przy minimalnych wibracjach
  • Zaprojektowane dla CIP i SIP
  • Bardzo łatwa i szybka konserwacja oraz wizualna inspekcja
  • Szeroki zakres dostępnych funkcji opcjonalnych