Tapflo
BROSZURY

Pompy wirowe higieniczne WS+

 

Modele

WS+ 20/15
WS+ 30/30
WS+ 44/50

Typowe aplikacje

Branża Przykład zastosowania
Piekarnictwo i cukiernictwo Transfer tłuszczy, olejów, rozrzedzonego ciasta, środków aromatyzujących, substancji słodzących, zawiesin drożdżowych lub syropów.
Nabiał Transfer serwatki, śmietan, mleka, słodzików, możliwość stosowania w systemach odwróconej osmozy.
Przemysł farmaceutyczny Pompowanie emulsji, ekstraktów, zawiesin, syropów, barwników, alkoholi i olejków eterycznych.
Przemysł chemiczny Transfer detergentów, barwników, roztworów i płynów mydlanych, azotanu amonu, alkoholi propylowych, chlorku potasu lub octanu sodu.

Dane techniczne

Silnik elektryczny Standard IEC, 50/60 Hz, IP55, klasa izolacji F.
Przyłącza Wszystkie standardowe przyłącza, kołnierze i zaciski zgodnie z normami DS, BS, DIN, SMS i ISO oraz z kołnierzami DIN. Opcjonalnie: bez przyłączy do bezpośredniego wspawania w rurociąg.
Maks. ciśnienie tłoczenia 6 barów: Ws+ 20/15
8 barów: Ws+ 30/30
13 barów: Ws+ 44/50
Maks. temperatura robocza 95°C (203°F) w standardzie. Powyżej 95°C (203°F) - prosimy o kontakt.

Materiały konstrukcyjne

Elementy mokre Stal nierdzewna 316L
Pozostałe elementy Stal nierdzewna 304
Uszczelnienie wału Węgiel/SiC
Opcjonalnie: SiC/SiC
Elastomery EPDM (zgodny z FDA)
Opcjonalnie: FPM

Seria pomp Ws+ to seria samozasysających pomp odśrodkowych, których technologia oparta jest na sprawdzonej i niezawodnej konstrukcji pomp odśrodkowych serii W+. Wywołanie ciśnienia samozasysania następuje w myśl zasady pierścienia cieczy, generowanego przez spiralny układ wymuszania obiegu. Ze względu na budowę higieniczną pompy Ws+ mogą być stosowane zarówno jako pompy do instalacji CIP, jak i pompy do cieczy roboczych. Oznacza to, że w wielu przypadkach jedna pompa tej serii może zastąpić dwie inne pompy w układzie.

Pompy serii Ws+ cechuje duża wytrzymałość i bezawaryjna praca. Wszystkie modele wykonane są z wysokiej jakości materiałów odpornych na trudne warunki eksploatacji przy jednoczesnej bardzo cichej pracy oraz niskim zużyciu energii.

Przebiegi orurowania, które są zwykle wymagane w przypadku tradycyjnych pomp z pierścieniem cieczy w zastosowaniach CIP, można często pominąć w przypadku pompy Ws+ ze względu na poziomy wlot. Ponadto, otwarta konstrukcja wirnika pozwala na przelot cząstek stałych. Małe przedmioty mogą przechodzić przez pompę z minimalnym uszkodzeniem urządzenia. Pompy tej serii posiadają obszar uszczelnienia zaprojektowany do zastosowań higienicznych. Obszar uszczelnienia wału ma zasadnicze znaczenie z punktu widzenia higieny. Pompy Ws+ są zaprojektowane bez martwych przestrzeni i do częstej wymiany cieczy. Takie rozwiązanie jest idealne do zastosowań higienicznych.

Typoszereg Ws+ składa się z 3 podstawowych modeli - Ws+20/15, Ws+30/30 i Ws+44/50 - o ciśnieniu i wydajności do 6,5 bara (50 Hz) i do 90 m3/h (50 Hz). Zastosowanie konwencjonalnej konstrukcji wirnika otwartego zapewnia elastyczny zakres przepływu, umożliwiając dostosowanie wydajności do danego zastosowania. Pompę tej serii można zoptymalizować w taki sam sposób, jak konwencjonalną pompę odśrodkową z króćcem zasysającym.

FUNKCJE I ZALETY

 • Wysoka klasa higieniczna - certyfikat EHEDG
 • Efektywne tłoczenie mieszanin - konstrukcja pompy przewiduje tłoczenie aplikacji o dużej zawartości powietrza oraz substancji pienistych, co wyróżnia ją spośród innych pomp samozasysających
 • W opcji wykonanie z certyfikatem 3A
 • Dostępne chropowatości powierzchni Ra ≤ 0,8 pm lub Ra ≤ 0,5 pm
 • Niski pobór mocy
 • Szeroki zakres wydajności, co zapewnia optymalne dostosowanie pracy w każdych warunkach
 • Cicha praca przy minimalnych wibracjach
 • Zaprojektowane dla CIP i SIP
 • Bardzo łatwa i szybka konserwacja oraz wizualna inspekcja
 • Standardowe części zamienne identyczne do tych, używanych w pompach W+
 • Mniejsza podatność na uszkodzenia – dzięki zastosowaniu otwartego wirnika małe przedmioty mogą przechodzić przez pompę