Tapflo
BROSZURY

Pompy dozujące PROCAM

 

Dane techniczne

Wydajność pompy: wersja membranowa: Qmaks. = 3000 l/h
wersja tłokowa: Qmaks. = 60 l/h
Maksymalna prędkość: wersja membranowa: 200 suwów/min
wersja tłokowa: 144 suwy/min
Maks. ciśnienie robocze: wersja membranowa: PN20
wersja tłokowa: PN80
*w przypadku kilku pomp (4-6 głowic) maksymalne ciśnienie wynosi 50% powyższych wartości.
Klasyfikacja ATEX: membranowa:
Strefa 1: CE Ex II 2G c IIB T4 (również dla pomp tworzywowych)
Strefa 2: CE Ex II 3G c IIC T4
Materiał membrany: PTFE
Materiał głowicy i korpusu zaworu: stal AISI 316Ti, stop Alloy 20, PVC lub PVDF
Materiał przekładni: żeliwna budowa z metalową konstrukcją wewnętrzną
Rodzaje przyłączy: gwint DIN ISO 228 (standard)
opcjonalnie: flansze DIN/ANSI, NTP, przyłącza spożywcze DIN 1185, SMS.

TYPOWE APLIKACJE

Przykład zastosowania
Ogrzewanie, woda i urządzenia sanitarne, żywność i napoje, wina i gorzelnie, piekarnie, cukiernie, kosmetyki i higiena osobista, papiernie, farmaceutyka, chemia, petrochemia, offshore, ropa i gaz, wytwarzanie energii, uzdatnianie wody, woda pitna, ścieki, farby i powłoki powierzchniowe, wykańczanie powierzchni.

 

Seria ProCam to ekonomiczne pompy dozujące przeznaczone do stosowania w wielu procesach przemysłowych oraz higienicznych. Mogą być dostarczone w wielu wykonaniach: ogólnego zastosowania ProCam, wersji higienicznej (ProCam Higienic), a także jako proste pompy do mniej wymagających aplikacji (ProCam Smart). Wiele rodzajów przyłączy oraz wielkości, a także wykonania materiałowe z tworzyw sztucznych, pozwalają na najlepsze dostosowanie pompy do instalacji.

Wersja membranowa serii ProCam to pompy z podwójną membraną uruchamianą mechaniczne przeznaczone do niskich i średnio wymagających zastosowań. Wnosi zalety i bezpieczeństwo koncepcji podwójnej membrany do szerokiego zakresu zastosowań w ekonomicznej cenie.

Wersja tłokowa serii ProCam to pompy przeznaczone do pracy przy wysokim ciśnieniu i niskim przepływie. Są one ekonomiczne, niezawodne, solidne i kompaktowe, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego bezpieczeństwo pracy.

Pompy serii ProCam nadają się do procesów jedno- i wielostrumieniowych oraz do automatycznego sterowania przy użyciu zmiennej prędkości, skoku elektrycznego lub kombinacji obu. Pompy te mogą być również łączone w układy wielogłowicowe. Pompy dozujące serii ProCam znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest precyzja w dozowaniu produktów oraz niezawodność.

WERSJE KONSTRUKCYJNE

Wersja membranowa Wersja tłokowa
ProCam ProCam
Pompy z mechanicznie uruchamianą, podwójną membraną do aplikacji przy ciśnieniu do 20 barów oraz przepływie do 3000 litrów na godzinę. Pompy dozujące tłokowe do ekonomicznego dozowania nieagresywnych cieczy przy ciśnieniu do 80 barów oraz przepływie do 60,5 litrów na godzinę.

FUNKCJE I ZALETY - WERSJA MEMBRANOWA

  • Hermetycznie uszczelniona głowica pompy - ochrona cieczy dozowanej przed zanieczyszczeniem cząstkami uszczelek pomp i smarami szczególnie ważne w przypadku dozowania. Możliwość transferu agresywnych cieczy.
  • Podwójna membrana z PTFE o wyjątkowej odporności chemicznej - mechanicznie uruchamiana, umożliwiająca bezpieczne dozowanie niebezpiecznych cieczy i pracę bez zanieczyszczeń.
  • Wydłużona żywotność - solidna konstrukcja pompy.
  • Wysoka efektywność - ekonomiczne rozwiązanie w zastosowaniach wymagających wysokiego bezpieczeństwa pracy i niezawodności. Duża dokładność dozowania.
  • Najwyższy poziom bezpieczeństwa - również w trudnych warunkach.
  • Modułowa konstrukcja - wiele dostępnych kombinacji, do 6 głowic dozujących oraz różnych modułów napędów. Możliwość łączenia pomp membranowych z tłokowymi z serii ProCam.
  • Nastawnik długości skoku - manualny (w standardzie), opcjonalnie elektryczny lub z silnikiem ze zintegrowanym elektronicznym sterowaniem.
  • Silnik elektryczny - ze stałymi lub zmiennymi obrotami, także w wykonaniu do stref zagrożonych wybuchem.
  • Zintegrowana przekładnia ślimakowa - umieszczona w wytrzymałym korpusie żeliwnym.
  • System sygnalizacji pęknięcia membrany - poprzez złączkę sygnalizującą wyciek, manometr lub wyłącznik ciśnieniowy (EEX) (opcja).
  • Wykonanie przeznaczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem - zgodne z dyrektywą ATEX.