Higieniczne SH - Tapflo

Informacje ogólne

Pompy FIP w wykonaniu ze stali nierdzewnej  – wersja higieniczna

Pompa FIP wykonana jest z polerowanej stali nierdzewnej, wyposażona w specjalny spożywczy wirnik została skonstruowana tak, aby sprostać najbardziej surowym wymogom sanitarnym. Zastosowanie uszczelnienia mechanicznego zapobiega tworzeniu się zlogów pompowanej substancji, dzięki czemu proces mycia jest łatwy i nie wymaga dodatkowego mycia uszczelnienia. Wirniki wykonane z elastomerów zostały zbadane i zatwierdzone zgodnie z normami US FOOD oraz DRUG ADMINISTRATION (FDA). Przykładowe substancje to: mleko, maślanka, śmietana, serwatka, przyprawy, żelatyna, miód, dżemy, dressingi, napoje, wino, piwo, soki owocowe, mleczko drożdżowe oraz aromaty.

W celu zabezpieczenia pompy i obniżenia zużycia elastycznego wirnika, zaleca się dobieranie silników o prędkościach obrotowych mniejszych niż 1400obr/min.
Silniki inne niż podane w tabeli dostępne są tylko na żądanie.
Silniki jednofazowe dostępne tylko dla wersji FIP20 i FIP25 do mocy 1,5 kW.

Silniki,

Wirniki
Wirnik jest częścią normalnie zużywającą się, a charakterystyka pompy będzie się zmieniać proporcjonalnie do jego zużycia. Ciśnienie i przepływ będą zredukowane wraz z długością okresu pracy wirnika. Media ścierne również będą wpływały na czas życia wirnika, zaleca się pracę z niskimi prędkościami obrotowymi. Z niską prędkością obrotową i stałymi obrotami pompa będzie pracowała w zadowalający sposób przez długi okres czasu.

Temperatura i czas życia produktu
Wszystkie charakterystyki odnoszą się do wody w temperaturze 20° C przy pracy ciągłej.
Ciągła praca nie będzie wpływać na czas życia produktu, ale w instalacji z przemiennikiem częstotliwości przy zmiennej prędkości obrotowej, czas życia wirnika będzie krótszy.

Neopren i EPDM
Zakres temperatur +3° do 65° C
W przypadku pracy w niższych lub wyższych temperaturach, charakterystyki wydajnościowo-ciśnieniowe zostaną obniżone a czas życia wirnika będzie krótszy.

Nitryl
Zakres temperatur -15° do 65° C
W przypadku pracy w niższych lub wyższych temperaturach, charakterystyki wydajnościowo-ciśnieniowe zostaną obniżone a czas życia wirnika będzie krótszy.

 Parametry techniczne

fipsiparametrytech

 

Zapytanie ofertowe