Pompy śrubowe - Tapflo

Dane techniczne

Beczkowe pompy śrubowe

Pompy śrubowe działają na zasadzie obracania się rotora w śrubowym statorze. Rotor jest wytaczany z dużą precyzją ze stali nierdzewnej lub hartowanej, a stator jest formowany ze sprężystego elastomeru. Geometria i wymiary tych części są takie, że gdy rotor jest wkładany w stator powoduje to utworzenie podwójnego łańcucha wodoszczelnych wgłębień (kształt plastra miodu). Zasada działania pomp śrubowych. Gdy rotor obróci się wewnątrz statora, „plaster miodu” przemieści się po spirali wzdłuż osi pompy bez zmian w kształcie czy pojemności. Ten proces przemieszcza medium z części wlotowej pompy do części wylotowej.

JPrys

Seria SR

Uniwersalna pompa beczkowa o solidnej budowie stosowana są do pracy przerywanej, łagodnego i bezpulsacyjnego przetłaczania ciekłych, o dużej lepkości agresywnych i neutralnych cieczy takich jak: farby, lakiery, oleje, mydła, środki myjące, soki owocowe itp.
Pompa napędzana uniwersalnymi silnikami JP 280, JP 300, JP 400 lub silnikami pneumatyczny JP-AIR 2, JP-AIR 3. Pompa jest wyposażona w przekładnię planetarną. Uszczelnienie mechaniczne lub pakuły.


Stator: NBR, NBR biały, Viton, EPDM, PTFE.

 

Seria DR

Pompy śrubowe jednowirnikowe do beczek i zbiorników z silnikiem indukcyjnym trójfazowym i pneumatycznym.
Pompy serii JP-700 DR mają wszechstronne zastosowanie, są mocnymi i wydajnymi pompami. Stosowane są do przetłaczania ciekłych o dużej lepkości substancji takich jak szlamy, pasty, mydła, szampony, miody, syropy, konfitury, keczupy itd., do 100000 mPas, zalecane do używania w pracy stacjonarnej jak i ciągłej.
Napęd realizowany jest przez przekładnię z silnikiem indukcyjnym trójfazowym lub silnik pneumatyczny. W opcji dostępne jest dodatkowe wyposażenie takie jak strzemiączko pompy.

 

Krzywa charakterystyki

Krzywa charakterystyki pomp SR

Krzywa charakterystyki pomp DR

Do pobrania

 

Zapytanie ofertowe