Zabezpieczenia pomp

Zastosowanie układów zabezpieczających zapewnia nie tylko sprawną, ale i bezpieczną pracę pomp membranowych, krzywkowych, zębatych, śrubowych i wirowych. Układy zabezpieczające wykrywają sytuacje niebezpieczne i natychmiast na nie reagują, na przykład poprzez automatyczne wyłączenie urządzenia.

Sygnalizacja uszkodzeń membrany

W asortymencie posiadamy takie rozwiązania jak sygnalizacja uszkodzeń membrany. Jego działanie polega na zatrzymaniu pracy pompy poprzez zamknięcie zaworu i odcięcie dopływu zasilającego powietrza sprężonego. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji pęknięcia membrany, które mogłoby spowodować wyciek szkodliwego dla człowieka bądź środowiska medium.

Zabezpieczenia przed pracą na sucho

Układy zabezpieczające chronią pompy także przed pracą na sucho, która mogłaby w znacznym stopniu wpłynąć na skrócenie żywotności membran i zwiększyć zużycie sprężonego powietrza. Urządzenia monitorują poziom ciśnienia na tłoczeniu pompy i gdy wykryją jego zbyt wysoki wzrost, zatrzymują pracę pompy. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania zwiększa się również bezpieczeństwo pracy instalacji.

Pozostałe układy zabezpieczające

Zabezpieczenia pomp oferowane przez Tapflo opierają swoją pracę na odpowiednich czujnikach. Są to między innymi czujniki obecności medium jak na przykład sygnalizatory optyczne oraz czujniki kamertonowe czy pojemnościowe przeznaczone do wykrywania obecności bądź też kontroli poziomu medium w zbiornikach bądź rurociągach. To także sygnalizatory przepływu - zarówno łopatkowe, jak i kalorymetryczne, które ochronią pompy przed pracą na sucho, zatrzymując ich działanie w przypadku wykrycia braku przepływu medium. Niezawodnym rozwiązaniem są również preostaty sygnalizujące przekroczenia ciśnienia, a także przetworniki zamieniające wartość ciśnienia na sygnał elektryczny.

Dzięki wykorzystaniu prezentowanych układów zabezpieczających mogą mieć Państwo pewność, że praca pomp będzie nie tylko efektywna, ale i bezpieczna. Ma to szczególne znaczenie w strefach zagrożonych wybuchem czy też w ciężkich warunkach pracy (np. gdy pompy są narażone na zapylenie lub niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych). Układy zabezpieczające wydłużą ponadto żywotność membran, a także pozwolą na podgląd aktualnego ciśnienia w instalacji.

Zapytanie ofertowe