CTX NOWE POMPY ODŚRODKOWE TAPFLO

Tapflo przedstawia nową serię pomp odśrodkowych CTX, które charakteryzują się solidną konstrukcją, doskonałą niezawodnością operacyjną i elastycznością zastosowań. Pompy te posiadają wysoką jakość wykonania i dużą wydajność i sprawność hydrauliczną.

Modułowa konstrukcja pomp odśrodkowych Tapflo serii CTX zapewnia możliwość dostosowania jej do wielu apliakcji w różnych procesach technologicznych. Pompy te poprzez zamienność części pomiędzy różnymi typami i rozmiarami, dają użytkownikowi wysokie możliwości adaptacji a w konsekwncji gotowść do pracy oraz przyspieszają i usprawniają proces konserwacji i obsugi technicznej.

Tapflo CTX

Cechą szczególną pomp CTX jest wielołopatkowy otwarty wirnik, który można zaadoptować poprzez dostosowanie go do wymogów aplikacji przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej sprawności tłoczenia. Konstrukcja wirnika pozwala na transport lepkich produktów, a zwłaszcza tych o zwiększonej zawartości ciał stałych. Kolejną ważną cechą jest opcja podwójnego uszczelnienia mechanicznego. Uszczelnienie stosuje się, gdy występują ciężkie warunki do pracy pompy tj. wysoka lepkość, zawartość cząstek stałych, ciecz jest niebezpieczna lub zawiera duży procent fazy lotnej. Uszczelka w układzie back-to-back jest montowana w oddzielnej komorze.

"Rozpoczęliśmy prace nad konstrukcją pompy CTX, ponieważ użytkownikom końcowym brakowało w naszej ofercie wysokiej klasy pompy odśrodkowej, która posiadałaby wysoką sprawność, wydajność połączone z solidną konstrukcją i mającą doskonały stosunkek jakości do ceny. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, opracowaliśmy pompę CTX H, która charakteryzuje się niskim poziomem hałasu, wibracji, łatwą konserwacją i higieniczną konstrukcją. Ostatnie dwie cechy w połączeniu ze znajmością apliakcji i procesów technologicznych kreują nas na wiarygodnego i preferowanego partnera biznesowego. Pompy CTX H są stworzone zgodnie z zasadami projektowania uwzględniając normy maszynowe krajowe i europjeskie oraz dobrą praktykę inżynierską. Z naszego punktu widzenia higieniczna konstrukcja, jakość wykonania, wytrzymałość, wysoka wydajność mają kluczowe znaczenie dla użytkownika. Chcemy wzmacniać pozycję Tapflo budując rynek pomp mających wszystkie wymienione cechy w tym niezawodność"– wyjaśnia Mikołaj Laguna-Horodniczy, Global Marketing Manager w Tapflo Group

Pompy CTX produkcji firmy Tapflo są dostępne w dwu wariantach wykonania higienicznym (CTX H) i przemysłowym (CTX I). Pompy są zoptymalizowane pod kątem uzyskiwania wysokich sprawności oraz wydajności w szerokim zakresie warunków pracy w wielu branżach. Tapflo CTX-H to doskonałe rozwiązanie dla typowych zastosowań między innymi w sektorze mleczarskim (transport mleka, serwatki czy jogurtu), branży napojowej (transport soków, aromatów), czy tłuszcowej (tarnsport oleju) ponado doskonale sprawdzają się w istalacjach centralnego mycia CIP. Pompy CTX-I stanowią dobrą opcję dla wymagających zastosowań chemicznych i farmaceutycznych, takich jak transport chemikaliów, półproduktów, gotowych produktów z reaktorów, zbiorników magazynowych czy pojemników.

"Tapflo CTX H jest w pełni higieniczną i umywalną pompą odśrodkową. Konstrukcja uszczelnienia wału wyklucza możliwość bezpośredniego kontaktu pompowanej cieczy z cieczą barierową. System uszczelnienia jest kompaktowy, przyjazny w obsłudze serwisowej, utrzymuje wysokoą szczelność i nie jest wrażliwy na wtrącenia stałe które mogą znajdować się w pompowanej cieczy. Pompy serii CTX mają sprawność oraz wydajność wyższą i porównywalną wstosunku do podobnych rozwiązań dostępnych na rynku, ale za to w bardzo konkurencyjnej cenie. Podobnie jak wszystkie inne produkty Tapflo, nasze pompy CTX H/I dostarczamy prosto z naszej fabryki poprzez sieć własnych oddziałów handlowych znajdujących sie niemal na całym świecie. W ten sposób realizujemy zamówienia redukując czasy dostawy co jest częścią naszej misji". – mówi Håkan Ekstrand, CCO (Chief Commercial Officer) w Tapflo Group

Zapytanie ofertowe