Inteligentne rozwiązanie Tapflo – Pompa T800 + tłumik DT800

T800 DT800 webFirma Tapflo z dumą prezentuje nasz nowy zestaw pompowy składający się z pompy T800 PE ze zintegrowanym tłumikiem pulsacji DT800. Układ został zamontowany na stacji rozładowania jednej z większych papierni na świecie.

Nasza największa pompa AODD jest zamontowana na dedykowanej ramie ze stali nierdzewnej. Co osiągamy stosując te rozwiązanie:

- sztywną konstrukcje z pionowo skierowanym króćcem tłocznym,

- łatwy montaż w istniejącym już systemie orurowania,

- zmniejszone miejsce konieczne do posadowienia układu: mniej niż 0,6m2!

Pompa membranowa Tapflo została wybrana dzięki jej mocnej i kompaktowej konstrukcji w porównaniu do innych pomp wyporowych tj. perystaltyczne lub śrubowe. Pompa T800 posiada wydajność większą niż 30m3/h, ma bardzo dobre właściwości ssące i może pracować na sucho.

Nasi klienci, wyspecjalizowani w dystrybucji chemikaliów używanych w produkcji papieru wykorzystują ten zestaw do rozładowywania cystern samochodowych. Trudność polega na zmieniającej się temperaturze otoczenia – chemikalia mogą posiadać bardzo dużą lepkość. Aż do 13000Cst.

Jako, że zbiorniki są posadowione daleko od stacji rozładowania została zwiększona średnica orurowania do DN150 aby zmniejszyć opory tarcia w instalacji. Klient testował wcześniej pompę T800 bez tłumika pulsacji, lecz generowała ona zbyt dużą pulsację. Po zamontowaniu tłumika DT800 pulsacja wynosi blisko zero, zapewniając łagodne pompowanie.

Więcej informacji:

Pompa t800

Aktywne tłumiki pulsacji

 

Zapytanie ofertowe